Hlavní navigace

Nové datové centrum má na Slovensku GTS

25. 11. 2011

Sdílet

Zvyšování počtu datových center je podle GTS přímou reakcí na vzrůstající poptávku ohledně housingových a hostingových služeb. GTS nyní v regionu střední a východní Evropy provozuje celkem 14 datových center o celkové rozloze více než 13 000 m2 a dostupném příkonu více než 28 MW.

„Otevření nového datového centra v Bratislavě je přirozenou reakcí na poptávku našich zákazníků po hostingových a housingových službách. Vedle nízké spotřeby energie, vysoké kvality telekomunikační infrastruktury i fyzické bezpečnosti bych rád zdůraznil unikátní možnost vybavit celý prostor technologickými řešeními s nadstandardními výkony s extrémně vysokými nároky na spotřebu elektrické energie a chlazení celého prostoru,“ řekl generální ředitel GTS Slovakia Stanislav Molčan.

Slovenské datové centrum je vybudováno v souladu s nejstriktnějšími bezpečnostními protokoly a nejnovějšími technologickými standardy. Čistá zákaznická plocha dvou datových sálů je 1100 m2, což představuje kapacitu pro více než 400 racků, a je připravena pro další rozšiřování. Prioritou datového centra je zvýšení provozní efektivity, snížení nákladů na chlazení, minimalizace energetických ztrát a zajištění nové úrovně doplňkových služeb.

Datové centrum bylo postaveno v souladu se standardy Tier 3, které garantují 99,982% dostupnost všech parametrů, jako je napájení, chlazení a telekomunikační infrastruktura. Údržba všech distribučních systémů probíhá bez přerušení zákaznických služeb.

Chlazení je schopné přizpůsobit se momentálním potřebám, čímž lze dosáhnout vysoké efektivity ve spotřebě energie. Minimalizace negativního vlivu na životní prostředí byla primárně zohledňovánu již při samotném návrhu řešení. Portfolio služeb poskytovaných datovým centrem zahrnuje fyzické umístění serveru, pronájem celého racku nebo jen místa v něm i pronájem ohrazené plochy či klece v datovém centru. Mezi doplňkové služby patří vzdálený přístup, pronájem kancelářského prostoru a zabezpečené skladovací prostory.

GTS nyní provozuje v pěti evropských zemích (Česká republika, Maďarsko, Polsko, Rumunsko a Slovensko) celkem 14 datových center .

Našli jste v článku chybu?