Hlavní navigace

Nové disky Intel SSD 310: plnohodnotný výkon při osminových rozměrech

30. 12. 2010

Sdílet

Společnost Intel představila řadu SSD disků Intel 310 – řadu miniaturních disků nabízejících údajně výkon srovnatelný s řadou Intel X25, ovšem při osminových rozměrech (51 x 30 x 5 mm).  Obecně platí, že SSD disky neobsahují žádné pohyblivé části. Díky tomu by měly být odolnější a spolehlivější než mechanické pevné disky. Zároveň spotřebují méně energie a dokážou rychleji reagovat na požadavky systému. Řada Intel SSD 310 je vybavena pamětí Intel NAND flash 34 nanometrů (nm) a je dostupná v provedení m-SATA a verzích o kapacitě 40 a 80 GB.

Intel SSD 310 podporuje signály SATA přes PCI Express (PCIe) minikonektor pro kompaktní ukládání dat v netboocích, tabletech nebo kapesních zařízeních osazených jedním diskem. Kompaktní disk váží 10 gramů, takže ho lze rovněž použít v přenosných i stolních počítačích vybavených dvěma disky. Zde umožňuje rychlejší start systému nebo přístup k často využívaným aplikacím nebo souborům.

Intel SSD 310 se vyznačuje robustním a odolným designem. Právě proto si tento disk vybrala společnost DRS Technologies pro nový komunikační tablet ARMOR, který bude představen na Storage Visions v Las Vegas. Mobilní a terénní tablet ARMOR je certifikován k použití při vysokých teplotách a je odolný vůči otřesům, vibracím i nárazům. Uživatelům nabízí provozní dobu až 9 hodin na jedno dobití baterie.

„Intel SSD 310 je první z vlny produktů, které se chystáme uvést na trh v roce 2011,“ uvedl Tom Rampone, viceprezident společnosti Intel a generální manažer divize NAND Solutions Group. Intel SSD 310 je již na trhu: verze o kapacitě 40 GB se prodává za 99 USD (1800 Kč), verze o kapacitě 80 GB za 179 USD (3300 Kč), obě ceny platí při odběru 1000 kusů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?