Hlavní navigace

Nové ethernetové služby pro podniky včetně podpory VPN představila ČD - Telematika

Sdílet

Pavel Louda 20. 2. 2011

Ethernet Line nabízí zákazníkům přenosový okruh ve vlastní ethernetové síti. Produkt je poskytovaný buď jako bod – bod (point2point), nebo jako bod – multibod (point2multipoint) do centrálního rozhraní. Zákazník si může v rámci produktu vybrat 3 varianty poskytování podle typu provozu, který potřebuje prostřednictvím okruhu přenášet. Produkt je nabízen s kapacitou až do 1 Gb/s.

Ethernet VPN nabízí vzájemné propojení tří a více lokalit v rámci jedné služby. Uživatel si tak vytvoří na ethernetové síti provozovatele virtuální síť, která mu umožňuje v rámci přidělené kapacity bez omezení komunikovat s ostatními body. Podobně jako u produktu Ethernet Line si zákazník může vybrat jednu ze tří variant s ohledem na typ přenášeného provozu. Výhodou takového řešení je úspora nákladů za okruhy, které propojují jednotlivé lokality, stejně jako úspora nákladů za koncová zařízení. Produkt je nabízen s kapacitou až do 1 Gb/s.

„Provozujeme přes 3 500 km optických tras po celém území ČR. Optická páteřní síť se skládá ze šesti uzavřených kruhů, páteřní síť tvoří kruhová topologie DWDM spojů s kapacitou n x 10 Gbps. Síťové uzly jsou umístěny ve významných městech republiky, přičemž další je možné v krátké době zprovoznit na základě konkrétních poptávek zákazníků“, tvrdí Mikuláš Labský, ředitel úseku Telekomunikační služby firmy ČD –Telematika.

Našli jste v článku chybu?