Hlavní navigace

Nové kapesní projektory 3M nabízejí podporu pro Wi-Fi či rozlišení SVGA

Sdílet

Pavel Louda 9. 2. 2011

Výdrž baterie byla oproti první generaci prodloužena o 30 minut na 2 hodiny. Navíc byla zvýšeno i rozlišení z dosavadního VGA (640x480) na SVGA (800x600) při uhlopříčce promítaného obrazu od 10 do 80 palců (2m).

Model MP180 je vybavenější z nové dvojice. Je schopen přehrávat prezentace, dokumenty či tabulek z vestavěné 4GB paměti, microSD karty nebo připojeného USB disku. Disponuje také bezdrátovým připojením přes Bluetooth nebo Wi-Fi. Takto lze bez z notebooku nebo přes internet bezdrátově do projektoru nahrát aktuální verze souborů. K ovládání slouží barevný dotykový displej na horní straně přístroje. Samozřejmostí je také připojení pomocí VGA kabelu nebo kompozitního či komponentního video připojení. U pohyblivých obrázků přijdou vhod také vestavěné reproduktory, případně zvukový výstup.

O něco menší MP160 postrádá vnitřní paměť a datovou konektivitu. Vyhoví těm, kteří s projektorem většinou vozí i notebook, a tak přídavné funkce nepotřebují. Přehrávání obsahu je proto plně v režii zdroje signálu přivedeného přes VGA nebo video vstupy. Ovládání zajišťuje kurzorová klávesa na těle přístroje.

Našli jste v článku chybu?