Hlavní navigace

Lehké a výkonné - takové jsou nové notebooky Vaio řady S a Y

24. 1. 2010

Sdílet

Nové, lehké a výkonné notebooky VAIO řady S a Y

 

Sony Vaio S

Modelová řada S je vybavena technologií VAIO Everywair zajištující připojení k internetu prostřednictvím 3G mobilních sítí, které využijete na cestách. Nová řada S zaměřená na styl nabízí kombinaci mobility a výkonu s hmotností 2 kg včetně baterie, za níž stojí  tělo z odolné hořčíkové slitiny. Notebooky VAIO řady S pohání nejnovější generace procesorů Intel Core. Jejich výkon doplňují 4 GB paměti DDR3 RAM a integrovaná grafická karta Intel HD Graphics. Možnosti procesoru  podle výrobce oceníte například  při sledování obrazu na HD televizoru připojeném přes HDMI port.

 

Vaio S

 

Vybrané modely jsou vybaveny podsvícenou klávesnicí se senzorem okolního osvětlení. Stejný senzor u všech modelů nastavuje jas displeje, což vede k úspoře elektrické energie. Ovládání zajišťuje trackpad podporující gesta více prsty (Multi-touch). Vestavěné bezpečnostní technologie zahrnují Advanced HDD Protection, která chrání data před havárií disku i při startu systému nebo přípravě na přechod do režimu spánku.

Mezi možnosti připojení patří tři USB porty a HDMI výstup pro přehrávání Full HD multimédií na připojeném televizoru. Pokud se nacházíte daleko od Wi-fi hotspotu, volitelné 3G mobilní širokopásmové připojení VAIO Everywair zajistí přístup na internet teoretickou rychlostí downloadu až 7,2 Mb/s.

Vaio S

 

Sony Vaio Y

Nové notebooky VAIO řady Y o hmotnosti méně než 1,8 kg zaujmou  elegantním pláštěm obsahujícím z důvodu vyšší pevnosti hořčíkovou slitinu a válcovým pantem. Notebooky mají stejný kontrastní širokoúhlý 33,8cm (13,3”) LED displej jako řada S. Řada Y je navržena tak, aby s notebookem bylo možné pracovat nebo se bavit delší dobu. Spotřebu energie minimalizují procesory Intel pracující s nízkým napětím. Standardní výdrž baterie se udává v délce až 9 hodin.

Vaio Y Ovládání a navigaci zajišťuje nový touchpad s podporou gest více prsty: kruhový posun, listování dopředu a dozadu, zoomování roztažením prstů a otáčení objektů pomocí pohybů konečků prstů. Tlačítko ASSIST na předním panelu u obou notebooků zajišťuje přístup k funkci VAIO Care. Tento nový program pomáhá při údržbě, diagnostice a servisu. VAIO Care navíc pomáhá se záchranou dat, když váš notebook nechce nastartovat.

Nové notebooky VAIO řady S a Y od Sony budou v prodeji od konce ledna 2010.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?