Hlavní navigace

Nové modely UTM Cyberoam nabízejí nativní podporu Wi-Fi sítí

10. 1. 2011

Sdílet

Zmíněné bezpečnostní brány jsou určeny pro menší a střední organizace a nabízejí vestavěným bezdrátový přístupový bod standardu 802.11 n/b/g a technologií MIMO a podporou až osmi virtuálních přístupových bodů. Přístroj samozřejmě nabízí v rámci provozu Wi-Fi připojení pro ochranu interní sítě i veřejných míst s přístupem k internetu celou řadu klasických UTM bezpečnostních funkcí.

V současné době podle Comguardu čelí firemní Wi-Fi prostředí obrovskému riziku krádeží informací a útoků kyberterorismu kvůli jejich neschopnosti dohledat koncové uživatele, což platí zejména pro hosty. Modely Cyberoam s podporou Wi-Fi prý překonávají tato rizika tím, že přináší tzv. technologii Layer 8, tj. aplikaci uživatelské identity jako pomyslnou 8. vrstvu nad aplikační vrstvou. To umožňuje administrátorům aplikovat bezpečnostní politiku založenou na identitě a sledovat události v reálném čase i historicky dle konkrétních uživatelů skupin.

Pro bezpečnou autentizaci podporuje Cyberoam CRwi více virtuálních přístupových bodů, které vytvářejí nezávislé, oddělené sítě v rámci stejného fyzického prostoru organizace (přiřazení prodejnímu oddělení, marketingu, anonymním uživatelům, atd.) To zabraňuje nepoctivým klientům připojit se k síti v místech, kam nepatří.

Abhilash Sonwane, VP-Product Management, Cyberoam říká: "Firmy mají většinou komfortní zajištění svých drátových sítí, ale mohou být lhostejní k hrozbám bezdrátových sítí. Například při poskytování přístupu k internetu pro hosty, se používá pro ověření společný sdílený klíč (pre-shared key), tj. technika, která postrádá kontrolu založenou na identitě. Na druhou stranu, Cyberoam Layer 8 technologie umožňuje zaznamenat kompletní stopy aktivit anonymního uživatele. Navíc v současné době využívá management organizace pro zabezpečení Wi-Fi infrastruktury zároveň jak Wi-Fi routery, tak firewally. CRwi byl navržen tak, aby je nahradil."

Využití technologie MIMO zlepšuje průchodnost a rozsah hodnot, a tím umožňuje rychlejší zpracování video streamingu a velkou šířku pásma pro stahování. Layer 8 technologie od Cyberoamu a správa aplikační vrstvy Laeyr 7 přes WLAN umožňuje specifické přidělování šířky pásma dle uživatele pro nedůležité, důležité a kritické podnikové aplikace.

Našli jste v článku chybu?