Hlavní navigace

Nové monochromatické multifunkce A4 Kyocera přicházejí s rychlejším tiskem

Sdílet

Martin Noska 16. 10. 2009

Multifunkce FS-1128MFP je klasickým 4 v 1 přístrojem, který standardně nabízí tisk, kopírování, barevné skenování a faxové funkce, zatímco FS-1028MFP je zařízení 3 v 1, bez faxového modulu.

Ve srovnání s předchozím modelem FS-1118MFP, nabízejí nové stroje o více než 50 procent vyšší rychlost tisku, a to až 28 stran za minutu. První stránku dokáží poskytnout za 6 vteřin při tisku a za 6,9 sekund v případě kopírování. Ke zlepšení produktivity také přispívá oboustranný tisk, jenž obě zařízení nabízejí v základu, dále výkonný procesor (440/667 MHz) a standardní 256 MB paměť, která je rozšiřitelná na 768 MB.

Skenování probíhá rychlostí 35 stran za minutu monochromaticky a 14 stran za minutu barevně při rozlišení 600 x 600 dpi a uživatelé mohou ukládat dokumenty do e-mailu, sdíleného adresáře, FTP nebo na USB flash disk. Obě zařízení jsou standardně vybavena víceúčelovým zásobníkem na 50 listů plus jedním univerzálním na 250. Vstupní kapacitu je dle potřeby dále možné rozšířit pomocí volitelných doplňků až na 800 listů. Výstupní kapacita je v obou případech 150 listů potiskem dolů.

Mezi nově poskytované funkce patří například oboustranný automatický podavač originálů, který je u přístroje FS-1128MFP dodáván již v základu, u modelu FS-1028MFP se jedná o volitelný doplněk. Oba modely umožňují souběžné zpracování různých úloh a přepracován je i ovládací panel, který nyní nabízí dle výrobce jednodušší přístup ke všem funkcím. SSL šifrování a podpora LDAP autentizace poskytují zvýšenou úroveň bezpečnosti, což zabraňuje neoprávněnému přístupu k funkcím a datům. USB rozhraní zase umožňuje tisk dokumentů přímo z USB klíčenky, i bez použití počítače. Obě zařízení poskytují souvislé kopírování dokumentů až do počtu 999 kopií a mnoho dalších funkcí, jako například reservování úlohy, prioritní tisk, třídění, ID kódy či automatické přepínání zásobníku. Faxový modul přístroje FS-1128MFP nabízí uživatelům rychlost odesílání kratší než 3 sekundy, možnost rychlého vytáčení až 22 čísel, adresář s kapacitou 100 faxových čísel nebo příjem do paměti 100 a více stránek.

Díky technologii Ecosys a dlouhé životnosti komponentů, vyžadují i tato nová zařízení Kyocera, pouze výměnu toneru. To minimalizuje odpad spojený s provozem tiskáren a zároveň dramaticky snižuje také celkové náklady na vlastnictví (TCO).

Zařízení jsou okamžitě dostupná prostřednictvím široké distribuční za doporučenou koncovou cenu od 13 400 Kč bez DPH.

Našli jste v článku chybu?