Hlavní navigace

Nové počítače a notebooky HP pro firemní uživatele

Sdílet

Tadeáš Pelech 10. 5. 2012

HP EliteBook Folio 9470m je ultrabook, který byl navržen speciálně pro firemního uživatele. Přináší kombinaci elegantního a odlehčeného designu a dalších vlastností pro každodenní použití a zároveň zaručuje vysokou spolehlivost, kterou vyžaduje IT oddělení. Díky pouhým 19 milimetrům tloušťky, hmotnosti jen 1,58 kg a obrazovce o úhlopříčce 14 ” se jedná o ideální kompaktní pracovní nástroj, který dále nabízí možnost dokování, rychlé obnovení systému z režimu spánku a bezpečnostní funkce, na něž je firemní uživatel zvyklý.

HP SpectreXT Pro Ultrabook s operačním systémem pro firemní zákazníky Windows 7 Professional představuje alternativu k modelům určeným pro domácí použití. Je osazen bezpečnostním čipem TPM, který chrání data v emailové komunikaci i informace na disku SSD. K oběma ultrabookům je nabízeno také doplňkové bezdrátové připojení a-band a tříletá záruka.

Nejmenším a nejlehčím podnikovým notebookem od HP je EliteBook 2170p. Tento model je ideální volbou pro manažera, který je neustále v pohybu. Notebook s displejem o úhlopříčce 11,6 ” váží méně než 1,31 kg, ale nabízí konektivitu, zabezpečení a ovladatelnost v plném rozsahu pro firemní využití. Za zmínku stojí i výdrž baterie delší než devět hodin a kompatibilita s běžnými dokovacími stanicemi pro firemní notebooky od HP.

HP EliteBook 2570p je v nabídce s displejem HD o úhlopříčce 12,5 ”, optickou mechanikou a širokou škálou možností připojení, včetně 3G wireless WAN. Spolu s ním byla představena i kompatibilní dokovací stanice HP 2570p Docking Station a baterie s dlouhou výdrží.

Firemní notebooky vyšší třídy HP EliteBook 8470p a 8570p jsou modely určené pro firemní uživatele, u kterých je kladen důraz na odolnost, jednoduchou ovladatelnost a perfektní zabezpečení. Zákazník má při výběru možnost volby z několika typů baterií - konfigurace HP EliteBook 8470p s volitelnou baterií HP Ultra Extended Life Notebook Battery umožňuje až 36 hodin provozu na jedno nabití. Notebooky z této modelové řady mají displeje o úhlopříčce 14 ” a 15,6 ” a jsou vybaveny kvalitním audio systémem SRS Premium Sound PRO, který jim zajišťuje čistý a kvalitní zvuk, stejně jako u všech ostatních modelů řady HP EliteBook p-series.

Notebooky jsou vybaveny procesory Intel® Core třetí generace, které nabízejí skvělý výkon a dlouhou životnost baterie.

Nové konfigurovatelné notebooky řady HP ProBook b-series jsou vybaveny displejem o úhlopříčce 14 ” či 15,6 ” s grafikou UMA nebo diskrétní grafikou. Modely jsou charakteristické velmi odolným provedením s voděodolnou povrchovou úpravou a chromovým barevným provedením. Tyto notebooky chrání data díky technologii HP 3D DriveGuard, která pomáhá systému vyrovnat se s otřesy, k nimž při práci v terénu často dochází. Intel vPro Technology zajišťuje rozšířené možnosti pro vzdálenou správu IT u modelů HP ProBook 6470b a 6570b; notebook HP ProBook 6475b je vybaven technologiemi AMD.

HP ProBook 4340SNotebooky HP ProBook s-series v novém industriálním designu nabízejí řešení pro malé a střední podniky. Za zmínku stojí hliníkové vyztužení šasi. Notebooky mají displej o úhlopříčce 13,3 ” až 17,3 ” a jsou vybaveny multimediálními funkcemi (například pro videokonference), které uživatel ocení při práci doma i v kanceláři. V nabídce jsou modely s procesory Intel i AMD.

Společnost HP představila také nový sortiment příslušenství a doplňků k firemním notebookům, jejichž cílem je rozšíření variability a zvýšení produktivity těchto modelů. Dokovací stanice HP Docking Station a HP Advanced Docking Station umožňují snadnou replikaci portů, jsou USB 2.0 a USB 3.0 kompatibilní, disponují rozšiřitelnou kapacitou a možností dobíjet baterii.

HP Port Replicators nabízejí rychlý přístup k periferiím připojeným přes USB 2.0 či 3.0 a zvyšují produktivitu díky možnosti připojit dva či více externích displejů pomocí jednoho kabelu USB. Nové typy bezdrátových a USB klávesnic a myší doplní každý notebook od HP a uživatelům pomohou vytvořit kompletní pracovní prostředí prakticky kdekoliv.

Modely HP Compaq Pro 6300 nabízejí osvědčené technologie v kombinaci s možnostmi rozšíření a využití. Nejnovější procesory Intel a integrovaná grafika Intel HD Graphics ve dvou variantách zajišťují optimální výkon. U všech nových modelů stolních počítačů od HP pro firemní uživatele je možnost volby diskrétní grafiky od AMD či NVIDIA.

Stolní počítačové sestavy typu tower v rámci modelové řady HP Compaq Elite 8300 jsou určeny těm nejnáročnějším firemním uživatelům. Tyto stanice jsou vybaveny funkcemi pro ovládání, bezpečnost, možnostmi dalšího rozšíření a unikátním servisním balíčkem HP Elite. Možnost výběru z několika šasi ve spojení s nejmodernějšími Intel procesory pomáhá k uspokojení veškerých potřeb firemních uživatelů.

Počítačové systémy od HP nabízejí mnoho hardwarových platforem a softwarových řešení, které jsou navrženy tak, aby firemním uživatelům zajišťovaly vyšší bezpečnost, snadnější ovladatelnost a vyšší spolehlivost, a to vše s ohledem na životní prostředí. Nový balíček HP Premier Image v sobě kombinuje plnou sadu programového vybavení pro firmy a antivirovou ochranu bez dalších zbytečných aplikací či zkušebních verzí, které uživatelé často vnímají jako nepřínosné.

HP také nabízí bezpečnostní funkce, které chrání data, samotná zařízení i identitu uživatelů. Posledním přírůstkem do portfolia HP Client Security je technologie HP BIOS Protection, která nabízí ochranu hardware proti virovým útokům a dalším bezpečnostním hrozbám. Propracované bezpečnostní protokoly informují IT o všech neautorizovaných zásazích do BIOS systému, jsou schopny detekovat možnou korupci dat či útok. V tomto případě automaticky zajistí data proti ztrátě, provedou opatření proti kolapsu systému a tím snižují náklady na IT podporu.

Ceny a dostupnost

 • HP EliteBook Folio 9470m bude na českém trhu dostupný od října 2012. Cena zatím nebyla stanovena.
 • HP SpectreXT Pro Ultrabook bude na českém trhu dostupný od července 2012 za cenu od 29 900 Kč bez DPH.
 • HP EliteBook 2170p bude na českém trhu dostupný od července 2012. Cena zatím nebyla stanovena.
 • HP EliteBook 2570p bude na českém trhu dostupný od července 2012. Cena zatím nebyla stanovena.
 • HP EliteBook 8470p bude na českém trhu dostupný od června 2012 za cenu od 20 700 Kč bez DPH.
 • HP EliteBook 8570p bude na českém trhu dostupný od června 2012 za cenu od 22 900 Kč bez DPH.
 • HP ProBook 6470b bude na českém trhu dostupný od června 2012 za cenu od 16 900 Kč bez DPH.
 • HP ProBook 6570b bude na českém trhu dostupný od června 2012 za cenu od 16 400 Kč bez DPH.
 • HP ProBook 6475b bude na českém trhu dostupný od června 2012 za cenu od 14 200 Kč bez DPH.
 • HP Compaq Elite 8300 bude na českém trhu dostupný od července 2012 za cenu od 11 900 Kč bez DPH.
 • HP Compaq Pro 6300 bude na českém trhu dostupný od července 2012 za cenu od 7 675 Kč bez DPH.
Našli jste v článku chybu?