Hlavní navigace

Nové ProLianty od HP nabízejí výrazně vyšší výkon i nižší spotřebu elektrické energie

29. 4. 2009

Sdílet


Nové servery G6 pro energetickou úsporu nabízejí:
• HP Sea of Sensors - soubor 32 inteligentních senzorů automaticky sleduje tepelné charakteristiky serveru; tyto senzory dynamicky přizpůsobují komponenty systému, např. větráky, paměť nebo vstupní a výstupní sběrnice tak, aby dosáhly optimálního chlazení systému a vysoké energetické účinnosti.
• Konstrukce Common Power Slot - pomáhá minimalizovat plýtvání energií, neboť umožňuje zákazníkům vybrat si ze čtyř zdrojů napájení podle konkrétní pracovní úlohy. U většiny reálných konfigurací mohou zákazníci dosáhnout prý více než 92% energetické účinnosti.)
• HP Dynamic Power Capping - realokuje prostředky napájení a chlazení v datovém centru tím, že dynamicky nastavuje a omezuje energii odebíranou servery. Zákazníci mají možnost přidělit serverům maximální limity pro napájení dle jejich skutečných požadavků, díky tomu ušetří nemalou část přidělené energie a mohou tak zvýšit kapacitu datového centra.
Podpora pro vyšší výkon
Platforma HP ProLiant G6 nabízí komplexní sadu zabudovaných technologií a flexibilních nástrojů, které pomohou maximalizovat produktivitu serverové infrastruktury:
• ProLiant Onboard Administrator - zjednodušuje instalaci serveru a umožňuje zákazníkům kontrolovat provozní stav z jakéhokoli místa, i když je server off-line.
• Konzola pro správu Insight Control Environment (ICE) - poprvé dodávaná v balíku se servery ProLiant; snižuje provozní výdaje údajně až o milion korun na každých 100 uživatelů, neboť umožňuje zákazníkům spravovat a monitorovat serverovou infrastrukturu lokálně i vzdáleně.
• Ethernetový modul HP Virtual Connect Flex-10 -propojovací technologie, která dokáže rozdělit přenosové pásmo 10Gb ethernetového portu mezi čtyři síťová rozhraní. Eliminuje nutnost používat další síťový hardware a umožňuje prý realizovat spolu s virtuálními počítači až 55% úsporu nákladů na síťové vybavení.

Našli jste v článku chybu?