Hlavní navigace

Nové rackové distribuční jednotky napájení od APC měří spotřebu jednotlivých zásuvek

19. 8. 2011

Sdílet

IT manažeři tak mohou identifikovat spotřebu energie u každého připojeného zařízení a případně upravit odběr energie z rackové PDU a dosáhnout tak maximální energetické účinnosti.

IT manažeři s novým řešením podle APC mohou:

Měřit elektrickou energii dodávanou zařízením jednotlivými zásuvkami – mají tak detailnější přehled o napájení přímo zevnitř stojanu oproti dřívější možnosti měření pouze na úrovni fází. Měření podle jednotlivých zásuvek přináší možnost analyzovat trendy spotřeby jednotlivých součástí a plánovat příští kapacitu.

Účinně usměrňovat připojená zařízení podle potřeby a plánovat do budoucna – Racková PDU obsahuje software, který přehledně zobrazuje spotřebu energie u každého jednotlivého zařízení  připojeného k rackové PDU, ale i detailní záznamy použitelné při plánovaní budoucího rozšiřování či reorganizace.

vzdáleně spravovat jednotlivé zásuvky – Funkce vzdálené kontroly se dá použít k vypínání a zapínání zásuvek , dále k resetu zařízení a ochraně před neautorizovaným využíváním zásuvek. Díky stanovování priorit u napájení mohou definovat pořadí, ve kterém lze vypínat či zapínat připojené zařízení a předcházet přetížení  při znovu zapnutém napájení. V neposlední řadě také prodlužuje dobu provozu při běhu na UPS klíčových zařízení díky prioritnímu přidělování zátěže.

Našli jste v článku chybu?