Hlavní navigace

Nové služby pro dohled nad bezpečností sítí představilo Trend Micro

Sdílet

Pavel Louda 20. 10. 2009

Služby Threat Management Services uvedla na trh firma Trend Micro. Ta podle dodavatele podnikům zajišťuje dohled nad bezpečností sítě prostřednictvím další vrstvy ochrany postaveniu nad současnou bezpečnostní infrastrukturu organizace pro boj proti malwaru, který stávající bezpečnostní řešení prý již nedokáží odhalit.

Na rozdíl od bezpečnostních řešení, která prý nedokáží odhalit infiltraci aktivního malwaru pro krádež dat do firemní sítě, Threat Management Services využívá tři klíčové komponenty:

• Antimalwarovou síťovou technologii, která identifikuje a analyzuje hrozby.

• Technologii čištění bez použití signatur účinnou proti známému i novému malwaru.

• Služby bezpečnostních expertů, kteří se specializují na globální hrozby, zabezpečí podniková data a nabídnou IT oddělením své odborné znalosti v oblasti zabezpečení; poskytované služby zahrnují také monitorování malwarové nákazy v režimu 24/7, nápravu škod a plánování zabezpečení.

Služby Threat Management Services jsou tvořeny třemi balíky, které nabízejí celou řadu poradenských služeb pro detekci hrozeb a plánování zabezpečení. Patří sem:

• Threat Discovery Services: Tento balík obsahuje technologii Threat Discovery, která umožňuje IT oddělení identifikovat, analyzovat a zmírnit dopady problémů celopodnikového zabezpečení proti hrozbám, včetně dosud nezjištěných napadení, rizikového chování a postupů, potenciálních bodů průniku malwaru a dalších situací zvyšujících zranitelnost sítě.

• Threat Remediation Services: Tento balík obsahuje funkce Threat Discovery Services a nepřetržité monitorování, aktivní výstrahy včasného varování a poradenské služby pro nápravu škod způsobených skrytým malwarem pro krádež dat.

• Threat Lifecycle Management Services: Tento balík obsahuje veškeré funkce z předchozího balíku a dále je rozšiřuje o automatické odstraňování hrozeb a technologii analýzy příčin spolu se službami aktivního plánování zabezpečení, které poskytuje specializovaný poradce (Threat Management Advisor).

„Klasické bezpečnostní technologie, jako antiviry v koncových bodech, webové bezpečnostní brány, e-mailové bezpečnostní brány a řešení IPS, mají potíže udržet krok s moderními cílenými útoky, které se snaží nenápadně a nezjištěny tajně systematicky krást citlivá data,“ vysvětluje Thomas Miller, výkonný viceprezident a generální ředitel Trend Micro. „Organizace potřebují obrannou bezpečnostní vrstvu jako Trend Micro Threat Management Services, aby získaly přehled o tom, kde se skrývá malware, dostávaly včasná varování a mohly využít účinná opatření pro zastavení hrozeb a vyčištění sítě.“

Našli jste v článku chybu?