Hlavní navigace

Nové Sony Ericsson Xperia: Menší a výkonnější

Sdílet

Martin Noska 9. 5. 2011

Oba přístroje podporují GSM standard a globální mají být dostupné v červenci. Nahradí tak svého předchůdce Xperia X10, který se prodává od loňského léta. Ceny nových smartophonů Sony Ericsson nebyly zatím upřesněny. Přístroje jsou pomocí zabudovaného 5MPx snímače schopny nahrávat video v HD rozlišení a výrobce tvrdí, že jde údajně o nejmenší smartphony na světě s touto funkcionalitou.

Xperia Mini a Xperia Mini Pro mají 3“ dotykový displej, verze Pro má navíc vytahovací klávesnici, podobně jako starší modely smartphonů Xperia Pro. Dále je na smartphonu předinstalovaný kancelářský balíček Microsoft Office pro Android a antivirové řešení McAfee. Podporován je i Exchange a webové e-maily, díky této výbavě mohou být nové přístroje využity i jako pracovní telefony. Sony Ericsson také do obou smartphonů integroval přístup na Facebook, takže vstup do sociální sítě je možný přímo z nejpoužívanějšího místa telefonu, kde je i galerie obrázků, přehrávač hudby, telefonní seznam či kalendář.

Smartphony Sony Ericsson Xperia Mini a Xperia Mini Pro jsou dodávány s 2GB micro SD kartou, ale podporují kapacitu až 32 GB. Co se týká verze Androidu, který je na smartphonech nainstalovaný, jedná se o poslední verzi 2.3 přezdívanou Gingerbread. Následuje oficiální video představující nové smartphony:

Našli jste v článku chybu?