Hlavní navigace

Nové tabletové PC s LED displejem od Motionu je snadno čitelné i za jasného slunečního světla

Sdílet

Filip Brůcha 17. 3. 2009

Podle slov této společnosti z amerického Austinu je nový J9400 mnohem odolnější, než předchozí model a díky použití technologie hot-swappable, tedy přepnutí mezi bateriemi bez nutnosti vypnutí systému, je s ním možné nepřetržitě pracovat po dobu více než sedmi hodin. Jedním z hlavních rysů nového tabletu je pak i 12palcový, dotekově citlivý displej, čitelný i za jasného slunečního světla. LCD displej totiž používá technologii LED prosvětlení, díky které je displej světlejší, zároveň však spotřebuje i méně energie, než předchozí technologie. Tato změna, kterou společnost Motion také nazývá jako View Anywhere, nabízí uživateli více než trojnásobně vyšší kontrast při práci pod paprsky slunečního světla v porovnání s jinými LCD.

Sedm let stará společnost, jeden z lídrů na trhu s tablety a robustními počítači, upozorňuje, že J9400 nemá být konkurencí pro malé, levné netbooky. To i přesto, že tablety jsou v poslední době často nahrazovány právě netbooky. „Děje se tak například v lékařském prostředí“ potvrzuje trend Robert Castellano analytik The Information Network. Podle vicepresidenta společnosti Motion, Mika Stinsona, spadají však oba přístroje do odlišných kategorií.

„Motion se ovšem zajímá o nízko-nákladové, energeticky nenáročné procesory Atom od Intelu, které své využití nalézají právě v netboocích“ uznává Stinson. Přesto je velmi nepravděpodobné, že by společnost Atomem nahradila svou stávající dvojici procesorů Centrino a Core 2 Duo. Alespoň do konce tohoto roku ne.

Svůj první tablet s názvem F5 Motion uvolnil před rokem. Jeho asi největším konkurentem je nyní robustní zařízení ToughBooks od japonské společnosti Panasonic Computer Solutions, které svými funkcemi může konkurovat jak jednodušším laptopům, tak i právě tabletovým počítačům. Poslední modle ToughBooks T8 váží 3,3 kilogramu, používá nízko-napěťový procesor Core 2 Duo a nabízí až sedmihodinovou výdrž baterie.

Nezahálejí ani další výrobci a i oni přicházejí na trh s robustními počítači. Minulý měsíc například Lenovo informoval o svém úspěchu, kdy osm z jeho přístrojů ThinkPad bylo uznáno jako semi-robustní a splňuje standardy americké armády. Nedávno jsme vás také informovali o zahájení prodeje odolného notebooku Latitude E6400 XFR s dotykovým displejem od Dellu.

Nový tablet J9400 bude dodáván s operačním systémem Vista Business, což je také proto, že Microsoft již dlouho nevydal systém určený primárně pro tabletové počítače. Motion pro své přístroje také testuje velmi očekávaný operační systém Windows 7 a podle prohlášení společnosti se „zdá, že jde o dost dobrý mobilní OS.“ Je tak prý pravděpodobné, že v budoucnosti bude jeho byznys verzi instalovat na svých strojích.

Základní model J9400 se standardním LED displejem stojí 2 299 dolarů. Plně naložený SU9400 s View Anywhere LED podsvíceným displejem, 1,4GHz procesorem, 4 GB RAM, 64GB místa na pevném disku, integrovaným fotoaparátem a GPS pak vyjde na 3515 dolarů.

Našli jste v článku chybu?