Hlavní navigace

Nové testovací centrum datových center otevřeno

Sdílet

Martin Bartolšic 26. 5. 2012

Společnost Conteg multifunkční budovou výrazně rozšířila svůj výrobní závod v Pelhřimově, do provozu byly uvedeny nové výrobní technologie a zároveň zahájilo činnost TestCentrum pro datová centra. To umožňuje například ověřovat energetickou účinnost a bezpečnost jednotlivých řešení. Jde o svým řešením a komplexností významný projekt v ČR i střední Evropě.

Cílem TestCentra je především ověřovat energetickou účinnost, bezpečnost a kvalitu řešení datových center a testovat výrobky společnosti Conteg. Ve zkušební laboratoři mohou probíhat testy vlastností již realizovaných či navrhovaných sestav datových center. Na studiích a experimentech aktivně spolupracují vědci z českých vysokých škol. Návrhy a příprava projektů se nyní opírají nejenom o teoretické znalosti expertů, ale i o praktické, laboratorně ověřené, zkušenosti.

TestCentrum o celkové ploše 156 m2 je rozděleno na místnost pro technické zázemí a vlastní laboratoř, která je vybudovaná jako modelové datové centrum o ploše 75 m2 se zdvojenou podlahou ve výšce 80 cm a s prostorem 100 cm nad sníženým podhledem. To umožňuje instalaci libovolného uspořádání rozvaděčů jako v reálných situacích – samostatné rozvaděče, jejich řady, uzavřené uličky a také uzavřené rozvaděčové sestavy nazývané closed-loopy.

Výstavba multifunkční budovy trvala 15 měsíců. Celková investice dosáhla 105 milionů korun a nebyla by realizovatelná bez pomoci strukturálních fondů EU.

Nová multifunkční budova ve výrobním závodě společnosti Conteg

Nová multifunkční budova ve výrobním závodě společnosti Conteg

Našli jste v článku chybu?