Hlavní navigace

Nové ultrapřenosné notebooky Lenovo ThinkPad X220 slibují vyšší výkon a odolnost

Sdílet

Martin Noska 26. 6. 2011

Oba modely mají nabídnout mobilním uživatelům plný výkon velkých notebooků v ultrapřenosném designu a dosahují až o 75 procent vyšší rychlosti oproti běžným ultrapřenosným notebookům s nízkonapěťovými procesory. Jsou vybaveny inteligentními počítačovými technologiemi pro dlouhou výdrž baterie, která může u ThinkPadu X220 dosahovat podle výrobce prý až 24 hodin. Navíc mají zvýšenou odolnost, klávesnici odolnou proti polití a o 50 % vyšší odolnost proti poškození při pádu.

Tyto výkonově optimalizované počítače jsou vybaveny stejnými plnohodnotnými procesory s architekturou Sandy Bridge, jakými jsou běžně osazovány větší 14 a 15palcové notebooky. Lenovo Enhanced Experience 2.0 optimalizuje notebooky pro rychlé spuštění, vypnutí a obnovení ze spánku vyladěním systému BIOS a dalším nastavením hardwaru. Počítače dále disponují integrovanou grafikou Intel HD a vybrané modely jsou vybaveny i rozhraním USB 3.0.

Technologie Intel Turbo Boost 2.0 zvyšuje rychlost procesoru při zpracování náročných úloh, a díky Lenovo Turbo Boost+ může počítač zůstat v Turbo Boost režimu déle tím, že drží teplotu procesoru pod určitou hranicí. Díky omezení příkonu pro momentálně nevyužívaný hardware dosahují notebooky podle slov výrobce až o 30 procent delší výdrže baterie při přehrávání multimédií.

Nové notebooky mají několik technologií pro hlasové a video konference, jako například různé režimy mikrofonu pro soukromé rozhovory a pro konferenční hovory, technologii potlačení hluku klávesnice a speciální LED osvětlenou klávesu ztlumení mikrofonu.

Počítače také zajistí uživatelům delší připojení pomocí nové funkce Lenovo Instant Resume. Tato funkce udržuje spojení při režimu spánku po dobu až 99 minut, což eliminuje potřebu se znovu přihlásit mezi schůzkami.

Počítače jsou také připraveny pro podnikání. Pro IT administrátory jsou snadněji použitelné a spravovatelné díky své druhé generaci procesorů Intel Core s technologií vPro.

Našli jste v článku chybu?