Hlavní navigace

Nové UTM od Keria může usnadnit přechod na IPv6

Sdílet

Pavel Louda 29. 2. 2012

Kerio Control 7.3 funguje jako stavový firewall s podporou IPv6 a podle výrobce brzy začne pro tento protokol podporovat také IPS, antivirovou kontrolu, filtrování webového obsahu, správu šířky pásma a statistiky a reportování pomocí Kerio StaR.

Ve chvíli, kdy začnou poskytovatelé připojení plně nabízet komunikaci pomocí IPv6, tak prý budou organizace na tuto změnu připraveny.

Kromě podpory IPv6 přináší Kerio Control 7.3 také plnou webovou správu přes iPad, zasílání e-mailových hlášení a statistik z Kerio StaR a denní aktualizaci blacklistů chránících proti neoprávněnému vniknutí (IPS).

„Je čas začít pracovat s IPv6. Nová problematika, jako například rostoucí využívání cloudových technologií, přinesla zvýšenou poptávku po IP adresách. Navíc je vždy přínosné začít testovat technologie, které budete nakonec muset podporovat,“ říká James Gudeli, viceprezident pro obchodní rozvoj v Kerio Technologies. „Kerio počítá s nárůstem podpory IPv6 a Kerio Control 7.3 může pomoci těm, kdo mají zájem o rozsáhlejší využití a testování IPv6, adaptovat tuto technologii bezpečně.“

Ačkoli většina poskytovatelů ještě nepodporuje IPv6 bez použití VPN tunelů, nakonec nebudou mít jinou možnost. Takový krok však nemusí být pouhou nezbytností, ale nabízí poskytovatelům řešení také příležitost podat svým zákazníkům při přechodu na novou technologii pomocnou ruku.

Kerio Control UTM je k dostání v celé řadě forem, ať už jako hardwarový firewall, softwarové zařízení v podobě samoinstalačního ISO, virtuální zařízení pro VMware nebo Parallels či software pro Windows Server.

Našli jste v článku chybu?