Hlavní navigace

Nové verze bezpečnostního softwaru Kaspersky nabízejí pokročilý systém prevence průniku

Sdílet

Pavel Louda 1. 7. 2009

Tato technologie je součástí modulu Application Control (řízení aplikací), který přiřazuje bezpečnostní hodnocení dosud neznámým malwarovým programům. Součástí řešení je unikátní technologie Sandbox (sandbox je způsob zabezpečení, kdy se program nechá běžet v samostatném procesu), která je příkladem virtualizační technologie a poskytuje vyhrazené zabezpečené prostředí pro běh aplikací.
Veškeré neznámé aplikace jsou pro zajištění bezpečnosti podrobeny analýze podle řady hledisek. Řešení Internet Security 2010 integruje funkci Safe Run (bezpečné spuštění). Tato funkce je založená na nové technologii Sandbox a umožňuje uživateli spouštět nový software v izolovaném prostředí, které chrání operační systém před veškerými škodlivými změnami.
Významných vylepšení doznala také on-line reputační služba Kaspersky Security Network (KSN), která se poprvé objevila v předcházející verzi řešení Kaspersky Internet Security. Tato služba poskytuje vstup pro modul HIPS a je navržena tak, aby snížila dobu potřebnou pro detekci a zablokování nových typů hrozeb.
Jakmile uživatel spustí program, služba ho porovnává proti seznamu povolených aplikací (white list) a proti seznamu Urgent Detection System (systém okamžité detekce) na serverech společnosti Kaspersky Lab. Stejně jako v předcházející verzi služba poté programu přiřadí jeho bezpečnostní ohodnocení. Služba KSN navíc nyní umožňuje modulu HIPS přesunout aplikaci z white listu sítě KSN do důvěryhodné skupiny.
Díky technologii KSN může mezi zjištěním dosud neznámého škodlivého programu a vytvořením plné ochrany pro uživatele produktů Kaspersky Lab uplynout prý méně než 40 sekund.
Významně byla rozšířena a vylepšena sada nástrojů pro ochranu důvěrných dat. Nová generace produktů například automaticky zablokuje neopatrný přístup uživatele na známé phishingové weby. Blokuje také spyware určený ke krádeži uživatelských hesel a přístupových kódů.
Řešení Internet Security implementuje i virtuální klávesnici, která uživateli umožňuje bezpečné zadávání přihlašovacích jmen i hesel. Funkce chrání důvěrná data před krádežemi pomocí spywaru, přičemž mj. brání tomu, aby okno virtuální klávesnice mohlo být snímáno jako screenshoty, takže uživatelé mohou pracovat s on-line bankovnictvím nebo jinými důvěryhodnými informacemi ve zcela zabezpečeném prostředí.

Našli jste v článku chybu?