Hlavní navigace

Nové verze svých antivirových řešení pro domácnosti i firmy představil Microsoft

21. 12. 2010

Sdílet

Nové verze podle výrobce přináší lepší ochranu před známými i novými škodlivými kódy i širší integraci s ostatními aplikacemi ve Windows.

Jednou z novinek v antivirovém programu Microsoft Security Essentials, který mohou zdarma používat uživatelé z domácností a od října 2010 i malých firem s maximálně deseti počítači, je například rozšířené využití heuristické analýzy.

Ta v praxi umožňuje rychleji identifikovat a lépe uživatele chránit i před dosud neznámými škodlivými kódy. Program rovněž obsahuje vylepšenou ochranu uživatelů Windows Vista a Windows 7 před útoky ze sítě a má prý nižší nároky na výkon.

Microsoft představil také novou verzi bezpečnostního řešení Forefront Endpoint Protection 2010, které je zaměřeno na ochranu firemních počítačů, notebooků a serverů a nahrazuje starší řešení Forefront Client Security. Hlavní novinkou je integrace s nástrojem pro správu klientů System Center Configuration Manager 2007 R2 umožňující firemním uživatelům zjednodušit řadu souvisejících úkolů včetně nasazení a aktualizací serverů, klientů a zařízení.

Kromě integrace s Configuration Managerem doznal samotný produkt také vylepšení především v oblasti heuristických analýz, vylepšení samotného antimalware enginu či aktivního řízení Windows firewallu.

Našli jste v článku chybu?