Hlavní navigace

Nové Wi-Fi směrovače nabízejí rychlost a jednoduchou obsluhu

13. 4. 2012

Sdílet

TL-WR741NDProdukty TL-WR740N a TL-WR741ND jsou funkčně totožné. Model TL-WR741ND však disponuje odnímatelnou anténou, zatímco TL-WR740N má anténu pevnou. Tyto modely kombinují schopnosti bezdrátového přístupového bodu, směrovače a čtyřportového přepínače v jednom zařízení. Data po bezdrátové síti jsou přenášena rychlostí až 150 Mb/s, a to díky standardu 802.11n, který obě zařízení podporují.

Stabilní signál díky CCA
Oba přístroje jsou vybaveny technologií CCA, která se automaticky vyhýbá kolizím frekvenčních kanálů, takže uživatelé získají stabilnější bezdrátovou síť s minimálním rušením od sousedních zařízení.

Snadné nastavení zabezpečení díky QSS
Novinkou je tlačítko QSS pro snadné nastavení bezdrátové sítě bez nutnosti zapamatovat si heslo. Funkce QSS využívá systém zabezpečení WPS a je tak kompatibilní s velkým množstvím zařízení. Uživatelé si díky tomu mohou jako heslo k síti nastavit náhodný sled písmen, který si nemusí pamatovat, a do sítě se přihlásí pomocí QSS. Většina uživatelů totiž nastavuje jako heslo své jméno či jméno domácího mazlíčka, aby bylo snáze zapamatovatelné. Tím se ale vystavují riziku snadného odhalení hesla.

Urychlení prioritních aplikací díky IP QoS
Pro rozložení přenosové rychlosti jsou přístroje vybaveny funkcí IP QoS, jež zajišťuje optimální rozdělení přenosové rychlosti mezi jednotlivé aplikace.

Cena a dostupnost
Oba modely jsou k dispozici v síti autorizovaných distributorů a prodejců společnosti TP-LINK za doporučenou maloobchodní cenu 429 Kč (TL-WR741N), model TL-WR741ND stojí 479 Kč.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?