Hlavní navigace

Access Manager 3.1 díky kooperaci s Microsoftem zjednodušuje správu identit

26. 1. 2009

Sdílet

Nová verze Access Manager 3.1, kterou na trh uvedla firma Novell, nabízí zabudovanou podporu mechanismu jednotného přihlašování k aplikacím i webovým službám dle specifikace WS-Federation.
Novinka nabízí podporu specifikace WS-Federation, jednoho ze standardů organizace WS-* pro interoperabilní přístup a autentizaci, který umožňuje organizacím snadno a bezpečně sdílet podniková data ve smíšených IT prostředích. Uživatelům z partnerských firem a organizací, které využívají jiné adresářové služby než Windows, mohou správci zabezpečení IT pomocí Access Manageru umožnit jednotné přihlašování k webovým produktům Microsoftu jako je například Microsoft Office SharePoint.
„Microsoftu záleží na interoperabilitě služby Active Directory s dalšími adresářovými službami, a proto výrazně investuje do standardů WS federace, účastní se oborových aktivit a partnersky spolupracuje s širokou řadou výrobců softwaru," řekl Joe Long, ředitel Identity and Security Division společnosti Microsoft. „S potěšením spolupracujeme s Novellem na řešení technických potřeb v oblasti interoperability správy identit, která má umožnit bezpečnější spolupráci uvnitř organizací i mezi nimi."

Našli jste v článku chybu?