Hlavní navigace

Novinky mezi profesionálním příslušenstvím od Canonu

24. 3. 2012

Sdílet

První novinkou je špičkový blesk Speedlite 600EX-RT, jenž disponuje bezdrátovým rádiovým připojením a dále také zabudovanou vysokofrekvenční spouští. Blesk předává do fotoaparátu informace o vyvážení bílé prostřednictvím své patice. Dále má držák pro barevné korekční filtry, přičemž dva jsou již součástí balení.

Nová řada příslušenství čítá i bezdrátový radio vysílač Speedlite ST-E3-RT, s jehož pomocí lze propojit až 15 blesků Speedlite 600EX-RT, které můžete ovládat do maximální vzdálenosti 30 metrů, což nabízí veliký potenciál ke světelným experimentům.

Blesk i vysílač jsou určeny pro profesionály, mají robustní a voděodolné zpracování a designově se hodí například pro model Canon EOS-1D X.

Dalším doplňkem je model WFT-E7, jenž slouží jako vysokorychlostní bezdrátové ovládání pro modely EOS. Ovladač podporuje Wi-Fi přenos i gigabitový Ethernet. Zařízení pracuje na standardu 802.11 a/b/g/n s přenosovou rychlostí až 150 Mb/s a Bluetooth, který umožňuje připojení k GPS jednotkám. Díky WFT-E7 přenesete svoje fotografie na FTP server nebo na HDTV s DLNA certifikací.

Canon představil také GPS modul GP-E2, který propojí snímky vyfocené vybranými modely řady EOS (EOS-1D X, EOS 7D a EOS 5D Mark III) s geografickými údaji, včetně třeba nadmořské výšky nebo směru, v němž byl snímek zachycen. Díky funkci GPS Logger můžete navíc sledovat svou cestu, protože modul bude stahovat data o vašem pohybu v pravidelných intervalech.

Poslední součástí řady je bateriový grip BG-E11 pro nejnovější model EOS 5D Mark III. Součástí jsou dvě LP-E6 baterie, které zdvojnásobí výdrž fotoaparátu, pro jistotu je možno použít i záložní AA baterie. Pro vertikální fotografování jsou k dispozici ovládací prvky AF, výběr bodu ostření a blokování AE. K dispozici je i zdvojený multiovladač a ovládací kolečko.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?