Hlavní navigace

Novinky z Apple – iPhone, iPad, iTunes, iOS

13. 9. 2012

Sdílet

iPhone 5iPhone 5

Nový iPhone, který si budou moci v USA objednávat od pátku, je ve srovnání se svým předchůdcem delší, tenčí a lehčí a vydrží déle na jedno nabití. Má širokoúhlý displej, podporu sítí 4G a obou frekvenčních pásem Wi-Fi a podstatně menší kombinovaný datový, mediální a napájecí konektor. Výkon procesoru A6 vzrostl ve srovnání s A5 na dvojnásobek a veškerou komunikaci zvládá jeden procesor a jedna přepínatelná anténa. Vylepšení se dočkaly i oba fotoaparáty, zejména co do rozlišení snímacích čipů. Nový poměr stran displeje 16:9 umožnil přidat jednu řadu ikon. K telefonování je potřeba použít kartu SIM nano, o jejíž standardizaci Apple během letošního roku usiloval. Telefon nepodporuje komunikaci pomocí NFC ani novější rozhraní USB 3 nebo Thunderbolt.

iPad

iPhonu je velmi podobný multimediální přehrávač iPod Touch. Ten používá stejné komponenty i operační systém a v podstatě se liší „pouze“ absencí telefonní části. Multimediální pře

Lighning

hrávače plní dva hlavní úkoly – přiblíží technologie Applu zájemcům z nižšího cenového pásma a umožní využít rozsáhlý multimediální katalog iTunes, který umožňuje jednoduchý nákup hudby a filmů za přijatelné ceny.

iOS 6

Operační systém iOS 6 bude standardně instalován do nových smartphonů a budou si ho moci stáhnout i majitelé starších modelů z rodiny iPhonů. Obsahuje nové mapy a dokáže si poradit s různými velikostmi pracovní plochy. Webový prohlížeč Safari nabízí možnost procházení webem v celoobrazovkovém režimuK dispozici by měl být od 19. září.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?