Hlavní navigace

Novou UPS s účiníkem 0,9 a energetickou účinností 99 % představil Eaton

15. 5. 2011

Sdílet

5PX, novou UPS, jež umožňuje měřit spotřebu elektrické energie každého zařízení, představila společnost Eaton.  Novinka nabízí i vysoký účiník o hodnotě 0,9 a energetickou účinnost 99 %.

Produkt je nabízen ve výkonovém rozsahu 1,5 až 3  kVA a je určen do prostředí s vysokou hustotou montáže, jako jsou servery, LAN přepínače, routery nebo datová úložiště. Cena UPS se  pohybuje v rozmezí od 19 780 Kč do 39 560 Kč (bez DPH) v provedení 2U nebo 3U. Díky rozměrovému formátu RT (rack‑tower) je možné ji používat jak ve stojanu, tak i samostatně stojící.

Možnost měřit energetickou spotřebu až na úrovni skupin zásuvek byla podle výrobce realizována v oboru UPS vůbec poprvé. Výsledky měření lze snadno monitorovat lokálně na LCD, nebo dálkově po datové síti za použití softwaru Eaton Inteligent Power.

„Administrátor může mít s měřením spotřeby nejen jasný obrázek o účinnosti každé instalované UPS, ale i o energetické spotřebě různých druhů chráněných zařízení. To přispívá k dosažení maximální energetické účinnosti serveroven a ke snižování nákladů na energii,“ vysvětluje Jindřich Bulva, produktový manažer Eaton Power Quality.

Model 5PX je vybaven velkoplošným intuitivním LCD displejem, kdy stav UPS a nejdůležitější naměřené hodnoty jsou k dispozici bez potřeby rolování nahoru a dolů. Nové možnosti konfigurace navíc dovolují administrátorovi provést změny UPS parametrů přímo z obrazovky tohoto displeje a není nutné kvůli konfiguraci připojovat UPS k počítači.

Našli jste v článku chybu?