Hlavní navigace

Nový antivirus od GFI nabízí aktualizace aplikací i správu mobilů

22. 11. 2012

Sdílet

Vipre - AndroidSprávci tak mohou pomocí nového řešení centrálně řídit antivirovou ochranu zařízení typu PC, Mac či chytrých telefonů a tabletů. Produkt rovněž zahrnuje firewall, blokování škodlivých webových stránek a anti-phishingový filtr.

Funkce pro správu aktualizací automaticky hledá a aktualizuje zastaralý software. Rovněž zobrazuje stav služby Windows Update na každém počítači a dokáže tuto službu zapnout v případě, že není aktivní.

Podle představitelů GFI dnes administrátoři čelí především zranitelnosti softwaru třetích stran, které prý zapříčiňují až 75 % malwarových a virových infekcí ohrožujících sítě SMB.

Malé a středně velké společnosti rovněž čelí výzvám v oblasti správy nejrůznějších mobilních zařízení s odlišnými operačními systémy, což generuje nové bezpečnostní hrozby, které před pár lety neexistovaly.

Gartner nedávno předpověděl, že do roku 2017 bude muset 90 % podniků podporovat dva nebo více mobilních operačních platforem a 65 % podniků bude muset zavést nějaký systém pro správu mobilních zařízení (MDM), aby minimalizovaly bezpečnostní problémy v souvislosti s trendem BYOD (Bring Your Own Device), kdy zaměstnanci využívají v práci svá vlastní mobilní zařízení. Tvůrci malwaru si jsou tohoto trendu vědomi a aktivně se nyní na tato zařízení zaměřují.

 

Nové funkce Vipre Business Premium zahrnují podle výrobce:

  • Patch management – automatické aktualizace zastaralého softwaru prostřednictvím integrované funkcionality pro patch management (dostupné ve verzi Premium)
  • Správa mobilních zařízení – zajištuje integritu podnikových dat se vzdáleným přístupem pro chytré telefony a tablety. Ochrana platformy Android zahrnuje antivirus, vzdálený poplach a lokalizační funkce, ochrana zařízení iPad a iPhone obsahuje možnost vzdáleného uzamčení a vynucení hesla.
  • Zabezpečení desktopů a notebooků platformy Mac – udržuje počítače Mac zabezpečené, přičemž obsahuje možnost konfigurace a centrální správy antiviru na těchto zařízeních přímo z konzole VIPRE.
  • Identifikace nechráněných a infikovaných PC na síti – identifikuje nechráněné počítače a upozorňuje administrátory.
  • Automatické odstranění existujícího antivirového softwaru – eliminuje konflikty na síti během instalace automatickým odstraněním existujících antivirových řešení
  • Kontrola výměnných médií – automaticky kontroluje USB paměti a další výměnná média ihned po připojení do PC s cílem zamezit případné infekci.
Našli jste v článku chybu?