Hlavní navigace

Nový firewall Sophosu synchronizovaně chrání síť i koncové body

11. 11. 2015

Sdílet

Synchronizovanou ochranu před sofistikovanými hrozbami založenou na bezpečnostním mechanismu Heartbeat představil Sophos.  Tento mechanismus je zahrnutý ve firewallech nové generace série Sophos XG a v zařízeních pro jednotnou správu hrozeb (UTM).

Jde o novou technologii, která umožňuje přímé propojení zařízení a následné sdílení bezpečnostních informací o jednotlivých hrozbách. Vedle rychlejší detekce hrozeb patří mezi přínosy nové technologie také automatická izolace infikovaných zařízení nebo možnost bezprostřední a cílené reakce i přijetí adekvátních opatření.

Heartbeat pravidelně a v reálném čase informuje o podezřelém chování nebo nežádoucí aktivitě mezi koncovými body a síťovým firewalem nebo zařízením pro jednotnou správu hrozeb.  Díky možnostem přímého sdílení důležitých informací mezi tradičně nezávislými produkty může okamžitě hrozbu eliminovat, případně pomoci s bojem proti nákaze malwarem i proti kompromitaci dat.

Firewall Sophos XG využívá pro izolaci napadených zařízení a omezení přístupu k nim data poskytovaná řešeními Sophos pro ochranu koncových bodů, která mohou současně pracovat na řešení bezpečnostního problému.

IT firmy tak nemusí nasazovat další agenty, zavádět nové vrstvy komplexních nástrojů pro správu, využívat logovací a analytické nástroje nebo zvyšovat své náklady spojené s bezpečností. Mechanismus Heartbeat je plně funkční součástí firewallu Sophos XG i cloudového řešení Sophos pro ochranu koncových bodů.

K dispozici je přitom řada modelů XG od desktopových zařízení s integrovanou podporou Wi-Fi až po zařízení určená pro datová centra a umožňující instalaci do racku.

Jak bezpečnostní mechanismu Heartbeat funguje?

  • Ve chvíli, kdy je do sítě přidán nový koncový bod chráněný technologiemi Sophos, se mechanismus Heartbeat automaticky spojí s lokálním firewallem Sophos XG a koncový bod začne okamžitě sdílet informace o svém bezpečnostním stavu.
  • Pokud firewall identifikuje podezřelou komunikaci nebo je na koncovém bodu detekován malware, jsou bezpečnostní informace včetně podrobností o hrozbě poskytnuty druhé straně okamžitě, a to bezpečným způsobem.
  • Koncový bod poskytuje podrobné kontextové informace, jako je název počítače, uživatelské jméno a informace o procesech spojených s identifikovanou hrozbou.
  • Firewall může automaticky přijmout potřebná opatření k izolaci koncového bodu z pohledu interních i externích sítí a vyvolat další akce na koncovém bodu, které minimalizují riziko a předejdou ztrátě dat.
  • Po odstranění hrozby využije koncový bod mechanismus Heartbeat k informování o změně svého bezpečnostního stavu a firewall opětovně povolí běžnou síťovou komunikaci.
Našli jste v článku chybu?