Hlavní navigace

Nový hypervisor od Xenu nabídne vyšší výkon i lepší škálovatelnost

Sdílet

Pavel Louda 20. 4. 2010

 

Vlastnosti produktu dle výrobce:

• Tolerance chyb – Software nyní standardně podporuje transakční synchronizaci režimů virtuálního stroje v reálném čase mezi fyzickými servery a umožňuje tak správcům aplikací zaručit vysokou spolehlivost provozu, aniž by byl nutný dodatečný software.

• Velmi dobrá dostupnost – Software Xen 4.0 využívá pokročilé funkce RAS (spolehlivost, dostupnost a obslužnost), které nabízí nové procesory Intel Xeon a AMD Opteron.

• Netchannel2 – Funkce NetChannel2 využívá pokroku v oblasti síťového hardwaru, např. řešení SMART NIC s podporou multi-queue a funkce SR-IOV, které nabízí virtualizovanou infrastrukturu s pokročilým zpracováním dat.

• BIktap2 – Nová funkce virtuálního pevného disku (VHD) v softwaru Xen 4.0 přináší výkonné funkce zálohování (snapshot) a klonování využívané virtuálním strojem

nebo schopnost pořizovat zálohy virtuálních disků v reálném čase, aniž by bylo nutné zastavit provoz virtuálního stroje.

• PVOps Domain 0 – Software Xen 4.0 je první aplikací organizace Xen.org, která oficiálně podporuje funkci PVOps v linuxovém kernelu Domain0 (Dom0); tato nová funkce kernelu nabízí správcům aplikací přístup k nejaktuálnějším zařízením, která tento linuxový kernel podporuje.

• Vylepšená paměť – V softwaru Xen 4.0 jsou použity nové algoritmy, např. transcendentní paměť a sdílení stránek, které zvyšují výkon a provozní funkce paměti hypervisoru.

Našli jste v článku chybu?