Hlavní navigace

Nový Kerio Control zjednodušuje správu šířky pásma i řízení kvality služeb

Sdílet

Pavel Louda 31. 8. 2011

Novinka mimo jiné nabízí jednoduchou správu šířky pásma či funkci pro řízení kvality služeb prostřednictvím jednoduchého webového rozhraní. To jsou podle dodavatele klíčové vlastnosti pro vysoce vytížené datové a komunikační sítě.

Produkt nabízí možnost rezervovat v síti šířku pásma pro služby jako VoIP a videokonference, přičemž vše plně řídí samotní administrátoři – ti mohou upřednostňovat důležité datové přenosy před datovými toky nižšího významu, které by komunikaci zpomalovaly. Příkladem takové méně důležité komunikace je streaming audio- nebo videosouborů webovými kanály.

Administrátorovi přitom stačí pro efektivní rozdělení síťových zdrojů mezi konkrétní služby zaškrtnout několik políček ve webovém rozhraní, čímž zajistí rezervaci či omezení šířky pásma buď pro jednotlivé aplikace, nebo konkrétní uživatele.

Další novinky  podle výrobce zahrnují:

  • Podporu Apple Open Directory – Kerio Control rozšiřuje stávající možnosti správy uživatelů, které již zahrnují podporu Microsoft Active Directory pro sítě založené na systému Windows Server. Správci IT mohou nyní využívat centrální uživatelskou databázi na systémech Apple nebo v heterogenních pracovních prostředích (Windows a Mac).
  • Statistiky a reporty o síťové komunikaci – Nový nástroj pro sledování a zaznamenávání určitých typů uživatelských aktivit na síti. Tyto informace pomohou zajistit, aby čas trávený na Internetu byl využit produktivně a nedocházelo k vystavení firmy bezpečnostním rizikům.
  • Podporu komunikace VoIP – produkt je optimalizován pro efektivní a funkční použití s produktem Kerio Operator 1.1.  Zároveň je již dodáván s nastavením, které zajišťuje dostatečnou šířku pásma pro kvalitní hlasovou komunikaci.

 

Kerio Control je k dispozici ve více podobách -- ať již jako hardwarový firewall, bootovatelné ISO, virtuální zařízení pro VMware nebo Parallels či software pro Microsoft Windows.

Licence pro softwarovou verzi Kerio Control stojí již od 5 000 Kč ve verzi pro 5 uživatelů. Ceny hardwarového zařízení začínají na 29 600 Kč za základní verzi Kerio Control Box 1110 pro 20 uživatelů, která v sobě obsahuje antivirové řešení Sophos a Kerio Web Filter.

Našli jste v článku chybu?