Hlavní navigace

Nový mikroserver od Fujitsu je dostupný i pro nejmenší firmy

Sdílet

Pavel Louda 14. 12. 2010

Server je postaven na platformě procesorů AMD a odpovídá potřebám začínajících a velmi malých firem, které chtějí konsolidovat své kritické elektronické zdroje a dosáhnout vyšší efektivity i flexibility při sdílení dat. Primergy MX130 S1 tak představuje ekonomicky výhodnou alternativu pro sdílení cenných firemních dat vůči méně spolehlivým P2P sítím, snadno odcizitelným USB disků či tradičním e-mailům.

Svým tichým provozem prý navíc eliminuje i faktor, který v menších firmách často vyvolává nechuť k pořízení serveru – provozní hluk. Model MX130 S1 totiž při nečinnosti produkuje 19 dB hluku a díky mimořádně malému provedení jej lze umístit i do velmi omezených prostor, stejně jako na stůl nebo pod něj.

Server se dodává s volitelným operačním systémem Microsoft Windows Server 2008 R2 Foundation a může být osazen až 16 GB paměti ECC (s opravou chyb), takže si poradí mj. s provozem sdílených aplikací běžného kancelářského serveru. Podle aktuálních potřeb firmy lze snadno rozšiřovat paměťovou kapacitu, velikost pevných disků, nebo přidávat doplňkové karty a zálohovací řešení.

„Model MX130 S1 definuje úplně nový standard nízké ceny plnohodnotné serverové technologie bez kompromisů v kvalitě,“ řekl Jens-Peter Seick, senior viceprezident systémů datových center ve společnosti Fujitsu Technology Solutions. „Mikroserver je skvělým řešením pro všechny firmy, jimž už nestačí improvizované sítě a potřebují zabezpečení i spolehlivost serverů, ale bez děsivé ceny.“

Našli jste v článku chybu?