Hlavní navigace

Nový mobilní antimalware od Esetu ochrání i mobilní platby

Sdílet

Pavel Louda 29. 9. 2020

Novou verzi svého bezpečnostního řešení pro mobilní zařízení s operačním systémem Android, uvedl na trh Eset. Chrání uživatele před ztrátou, únikem nebo zneužitím dat či celého zařízení prostřednictvím malwaru a obsahuje i vylepšené zabezpečení před phishingem, který se snaží z uživatelů vylákat osobní a citlivé údaje. Řešení chrání také při ztrátě nebo krádeži samotného smartphonu nebo tabletu.

Prémiová verze pak obsahuje zcela novou vrstvu zabezpečení pro bezpečné placení. Modul Ochrana plateb chrání uživatele před aplikacemi, které zneužívají citlivé informace z bankovních transakcí a online nákupů.

Modul podle výrobce automaticky rozpoznává finanční aplikace nainstalované z aplikačního obchodu Google Play a skenuje je na přítomnost potenciálních hrozeb. Uživatel má možnost přidat do tohoto seznamu i jiné aplikace, které nemusí automaticky spadat do kategorie finančních aplikací.

Do seznamu aplikací uživatele se přidá nová ikona aplikace Ochrana plateb. Jejím prostřednictvím může uživatel spouštět aplikace obsahující citlivé finanční údaje tak, aby tyto údaje byly chráněny před škodlivým kódem nebo tzv. falešnými aplikacemi.

Falešné aplikace často imitují legitimní platební služby a brány a snaží se takto získávat citlivé údaje.  Pokud uživatel aplikaci Ochrana plateb nepoužije, bude ochrana platební aplikace fungovat stejně jako do uvedení této nové vlastnosti.

Verze 6.0 také prošla designovými změnami, aby ovládání bylo jednodušší a intuitivnější. Příkladem může být funkce Filtr hovorů, který umožňuje uživatelům chránit se před nežádoucími příchozími hovory, nebo vylepšení funkce Anti-Theft, která uživateli pomáhá vystopovat zařízení v případě jeho ztráty nebo krádeže.

Našli jste v článku chybu?