Hlavní navigace

Nový Norton Ghost nabízí vytváření bitových kopií i bez spuštění operačního systému

26. 11. 2009

Sdílet

Součástí této verze je také nová funkce vytváření bitových kopií bez spuštění operačního systému (a rovněž bez instalace produktu Ghost na příslušné PC), což je důležité v případě, kdy je potřeba například obnovit ztracené nebo poškozené soubory v případě selhání celého systému, dokonce i případě, kdy operační systém počítače nelze spustit. Novinka kromě toho využívá indikátor ThreatCon k automatickému zálohování počítačů v případě závažné bezpečnostní hrozby.

Aplikace Norton Ghost 15 představuje podle výrobce robustní řešení zálohování na profesionální úrovni, určené pro domácí uživatele a malé firmy. Umožňuje také zálohování celého systému nebo určitých souborů a složek a pomocí protokolu FTP ukládá body obnovení na místa mimo pracoviště. Uživatelům rovněž umožňuje rozhodnout se, zda zálohovat systém podle plánu nebo na základě události.

Aplikace Norton Ghost kromě toho pracuje s disky Blu-ray Discs s kapacitou 25 GB a 50 GB a většinou úložných zařízení, včetně externích pevných disků, síťových jednotek a zapisovatelných a přepisovatelných disků CD a DVD. Obsahuje také funkci zálohování za provozu, která uživatelům dovoluje zálohovat počítač bez nutnosti jej nejprve vypnout. Aplikaci Norton Ghost podporuje také nástroj Windows 7 Bitlocker, který poskytuje rozšířenou ochranu dat pomocí šifrování jednotky a kontroly integrity, takže uložená data jsou bezpečná a chráněná.

Po zakoupení nového počítače mohou uživatelé také okamžitě vytvořit bitovou kopii počítače ještě před zavedením jakéhokoli softwaru, takže zůstane nedotčené příslušné tovární nastavení. Technologie vytváření těchto kopií bez spuštění operačního systému umožňuje také snadné zálohování systému. Stačí spustit prostředí pro obnovení (odlehčená verze operačního systému Windows) z disku Norton Ghost CD a zahájit zálohování.

Aplikaci Norton Ghost 15 je možno zakoupit za doporučenou cenu 1 390 Kč včetně DPH.

Našli jste v článku chybu?