Hlavní navigace

Nový odlehčený tablet má Samsung, nahrazuje dosavadní Tab 4

Sdílet

Pavel Louda 14. 4. 2015

Podle výrobce jde o nástupce řady Tab 4, nabízí však oproti nic výkonnější procesor, poměr stran 4:3 nebo tenčí a lehčí tělo přístroje. K dispozici je s 9,7palcovým TFT displejem, který má rozlišení 1024 x 768 a je vybaven 5 megapixelovým fotoaparátem s funkcemi autofocus a sekvenčním záběrem. Baterie vydrží až 10 hodin provozu.

Na českém trhu bude k dispozici ve dvou verzích: bez tzv. chytrého pera S-pen v černém či bílém provedení a variantách WiFi nebo LTE + Wi-Fi; nebo s  S-penem usnadňující práci s dokumenty i zaznamenávání poznámek v černém a bílém provedení a Wi-Fi.

Nová funkce Smartly connected umožňuje propojení tabletu s televizorem disponujícím technologií BLE (Bluetooth Low Energy), Stačí jedenkrát spárovat a obě zařízení se poté vždy automaticky propojí a mohou svůj obsah navzájem libovolně sdílet.

Prohlížení obsahu z tabletu na TV, anebo TV pořadu v tabletu je od této chvíle snadnější, než kdy dříve. Díky funkci Briefing on TV mohou uživatelé každé ráno začínat příjemně. Na velké TV obrazovce se jim po probuzení zobrazí aktuální denní rozvrh, včetně počasí.

Práce s dokumenty napříč mobilními zařízeními i PC je zajištěna prostřednictvím funkce Side Sync 3.1. Uživatel si sesynchronizuje svůj telefon, tablet a PC a díky tomu pak tablet může posloužit např. jako druhá obrazovka PC, když je potřeba větší prostor k náhledu. Propojí-li se tablet se smartphonem, objevují se na jeho obrazovce zmeškané hovory, nebo třeba sms.

Verze s chytrým perem S-pen navíc umožňuje snadný zápis např. do kalendáře, případně zvýraznění důležitých poznámek. Při práci uživatelé ocení to, že se S-pen chová i jako myš a mohou si díky ní (a funkci Smart Select) přidržením tlačítka na peru označit více souborů najednou a ty přenést na požadované místo, do dokumentu, emailu apod.

Práce s perem je rychlá a přesná zejména v oblasti úpravy obrázků a textu. Text lze snadno označit a jednotlivé části zvýraznit, přesunout a dále sdílet. Pokročilý displej s citlivostí na přítlak pera navíc dává vlastnímu rukopisu nový digitální rozměr a umožňuje vytvářet až výtvarná kaligrafická díla.

Dětský režim nabízí uzpůsobené prostředí pro nejmenší uživatele. Prostřednictvím obrázkových ikon se dítě snadno zorientuje v nabídce, speciální okno fotoaparátu např. nabídne řadu veselých animací pro unikátní „umělecká“ díla.

Rodiče na druhou stranu prý velmi ocení možnost nastavení přesné doby, po kterou si dítě může s tabletem hrát, nebo seznamu aplikací, které jsou dítěti přístupné. Navíc je vždy vytvořen report činnosti, takže rodiče získají přesný přehled aplikací používaných jejich ratolestmi, a to i z hlediska množství stráveného času.

Cena novinky se pohybuje od 8 499 Kč do více než 10 tisíc Kč včetně  DPH.

 

Technické specifikace Tab A podle výrobce:

 

Procesor

LTE

čtyřjádrový 1,2 GHz

Wi-Fi

čtyřjádrový 1,2 GHz

Displej

9,7“ XGA (1024 x 768) TFT

Paměť

1,5 GB RAM/LTE: 2 GB + 16/32GB

 MicroSD (až 128GB)

Fotoaparát

5 Mpix AF (přední) + 2 Mpix (zadní)

Konektivita

WIFI 802.11 a/b/g/n +CH Bonding, BT v4.1, USB 2.0

Našli jste v článku chybu?