Hlavní navigace

Nový Palm Pre by mohl přijít na trh již v březnu

6. 2. 2009

Sdílet

Toto datpalm-preum se údajně podařilo získat ze seznamu určeného pro americké obchodní domy, kde má být uvedeno, že dorazí na jejich regály právě 15. března a nahradí model Palm Treo 755p, který se blíží již konci svého životního cyklu (ten je naplánován na květen 2009). Podle kolegů z amerického PC Worldu je ale pravděpodobné, že mnohem realističtější datum uvedení nového Palmu Pre je na začátku nebo uprostřed dubna. Nicméně i tak se jedná o poměrně brzký termín, který značí, že vývoj samotného přístroje i nového operačního systému je již dokončen a vše je připraveno pro ostrý start.

Problémem ze začátku bude určitě nedostatek aplikací pro webOS, protože ten není kompatibilní s dřívějším Palm OS a vývoj tak bude muset začít prakticky od nuly. Bude však podporovat mnohem pokročilejší multitasking, než Palm OS, postaven bude na linuxovém jádru a důraz je kladen – jak již samotný název napovídá – na co nejpříjemnější práci na internetu.

Palm Pre (na fotografii vlevo) by měl být postaven na superskalárním ARMovém procesoru Cortex A8, který má výrazně vyšší výkon, než například procesor v konkurenčním iPhonu, dotykový displej s úhlopříčkou 3,1“ bude disponovat rozlišením 320 x 480 pixelů a k dalším parametrům patří , datové přenosy s podporou EV-DO rev. A, Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth s podporou sterea, 3 MPx fotoaparát s LED bleskem a vestavěný úložný prostor 8 GB, nicméně slot pro paměťové karty u Palmu Pre bude chybět. Vysouvací QWERTY klávesnice pak má svým designem vycházet z modelů Treo.

Našli jste v článku chybu?