Hlavní navigace

Nový Red Hat Enterprise Linux slibuje vyšší bezpečnost

20. 8. 2015

Sdílet

Dostupnost další verze platformy Red Hat Enterprise Linux 6 (RHEL) -- s označením 6.7 – oznámil Red Hat. Přináší řadu nových vylepšení, jako třeba větší zabezpečení systémů, aktivní identifikaci či přijetí některých nových open source technologií jako jsou linuxové kontejnery.

RHEL umožňuje například připojovat výměnná média určená pouze pro čtení, čímž předchází případnému úniku dat. Nová verze navíc obsahuje snadno použitelný nástroj Security Content Automation Protocol (SCAP) Workbench, který zastává roli SCAP skeneru a přináší funkcionalitu protokolu SCAP přizpůsobenou na míru konkrétním požadavkům.

SCAP Workbench je postavený na stávající funkcionalitě tohoto protokolu dostupné v platformě RHEL 6 a umožňuje podnikům zjišťovat soulad jejich systémů využívajících RHEL s vlastními firemními bezpečnostními směrnicemi a kritérii.

RHEL 6.7 je také kompatibilní s hostitelskou službou Red Hat Access Insights. Tato nová služba pomáhá s proaktivní identifikací a s vyřešením problémů, které by mohly negativně ovlivnit jejich podnikové operace.

Access Insights využívá ke zjištění možných problémů, jako jsou například záležitosti nebo zranitelnosti spojené s konfiguracemi, znalosti certifikovaných specialistů Red Hatu a týmu zákaznické podpory. IT administrátoři mají k dispozici nástěnku, která prý pomáhá identifikovat, pochopit a vyřešit problémy ještě před tím, než dojde k nějakému incidentu nebo narušení.

Platforma RHEL 6.7 rovněž obsahuje řadu nejnovějších open source technologií, které firmám umožňují bezpečné moderní inovace napříč fyzickými, virtuálními i cloudovými prostředími. Jedním z příkladů je nástroj clufter určený pro analýzu a transformaci konfiguračních formátů clusterů.

Systémoví administrátoři mohou pomocí něj aktualizovat stávající prostředí s vysokou dostupností tak, aby mohla využívat nejnovější nástroje Red Hat právě z oblasti vysoké dostupnosti. Plně podporovanou vlastností je nyní LVM Cache, která umožňuje s minimálními náklady využít výhod úložišť založených na technologii SSD.

Základní obraz platformy RHEL 6.7 je již k dispozici prostřednictvím zákaznického portálu Red Hat a zákazníci tak mohou transformovat svá tradiční výpočetní řešení do aplikací založených na kontejnerech. Ty jsou vhodné pro nasazení na kontejnerových hostitelích certifikovaných společností Red Hat, mezi které patří RHEL 7, RHEL Atomic Host i OpenShift Enterprise 3 by Red Hat.

Našli jste v článku chybu?