Hlavní navigace

Nový správní systém Esetu výrazně zjednodušuje nasazení firemních bezpečnostních řešení

Sdílet

Pavel Louda 7. 5. 2010

Mezi hlavní novinky patří podle výrobce inteligentní Group manager, kdy nové parametrické skupiny umožňují dynamický update skupin klientů splňujících zadaná kritéria. Jsou podporované v rámci filtrů, reportů, notifikací a pravidel jednotlivých politik. Rozšířená synchronizace s Active Directory ulehčuje nasazení byznys řešení Esetu do velkých firemních sítí s komplexní hierarchickou strukturou.

Nový průvodce také ulehčuje mapování politik ke skupinám. Možnost importování a exportování jednotlivých politik odstraňuje potřebu zálohování či duplikování pravidel pro pobočky.

Zjednodušena byla rovněž vzdálená instalace, což eliminuje časově náročné vyhledávání neregistrovaných klientů. Také umožňuje vytvářet úlohy pro paralelní instalaci na více pracovních stanicích bez potřeby zásahů administrátora.

Centrální management karantény dovoluje obnovení anebo vymazání objektů z karantény vzdálených pracovních stanic přímo z konzole na základě specifických kritérií, případně jejich vyloučení z dalšího skenování.

Fuknce Cross platform management zase představuje vzdálený management z jedné konzole pro všechny pracovní stanice se spuštěnými současnými či předchozími verzemi produktů Smart Security, NOD32 Antivirus pro Windows i pro plánované produkty NOD32 Antivirus 4 pro Mac i Linux a novou generaci mobilních bezpečnostních produktů.

„V produktu jsme udělali klíčové změny v některých oblastech tak, aby se zjednodušilo jeho ovládání v prostředí středních a velkých podniků,“ říká Richard Marko, ředitel pro technologie společnosti Eset.

Našli jste v článku chybu?