Hlavní navigace

Nový telefon No Nothing Phone (1) sází na diody

Sdílet

Radan Dolejš 15. 7. 2022

Už za týden se začne prodávat v Česku nový mobilní telefon Nothing Phone (1), který sází především na neotřelý design. 

Poloprůhledný smartphone ukáže skrz zadní kryt některé součástky, a hlavně bude spoléhat na diody, které má rozmístěné na zadní straně přístroje.

Těmi pak bude signalizovat stav nabíjení baterie a příchozí hovory anebo zprávy. Bude mít i světelné pásky, kterými si bude možné v noci posvítit nebo je využít při fotografování pro přisvětlení scény.

Mobil nabídne jen dva fotoaparáty – klasický a širokoúhlý, ale oba s rozlišením 50 Mpix s logem Sony. Pro tvorbu kvalitních fotek nechybí ani optická stabilizace, u videí je pak až 4K rozlišení. Přední kamera má rozlišení 16MPx.

Procesor není nijak zázračný, na top modely nestačí ale ve střední třídě spolehlivě zaboduje. Jde o 5G čip Qualcomm Snapdragon 778G+. Telefon dál nabídne bezdrátové nabíjení a odemykání za pomoci čtečky otisku prstu. Ta je schovaná pod 6,55palcovým displejem s více než miliardou barev. Telefon běží na operačním systému Android 12 s Nothing OS a výrobce slibuje čtyři roky pravidelných aktualizací.

Mobil bude z operátorů prodávat jen O2 a případně další prodejci spotřební elektroniky. Ke koupi bude ve dvou barvách a třech velikostí paměti (8+128 GB, 8+256 GB a 12+256 GB), kdy cena začíná na 11 989 Kč.

Jako doplněk mohou posloužit i stylová průhledná a lehká bezdrátová sluchátka Nothing Ear (1), která váží jen 4,7 gramů s potlačením hluku s možností spuštění transparentního módu a Bluetooth 5.2. 

Našli jste v článku chybu?