Hlavní navigace

Nový Windows Live Hotmail dorazil už i do ČR

Sdílet

Martin Noska 6. 10. 2009

Nový Windows Live Hotmail je podle slov Microsoftu výrazně rychlejší, nabízí větší kapacitu a poskytuje o 80 procent efektivnější filtrování nevyžádané pošty. České uživatele má oslovit také možnost stahovat prostřednictvím Hotmailu poštu z e-mailových služeb Seznamu, Gmailu nebo Centra.


„I v době sociálních sítí zůstává e-mail stále základním nástrojem pro komunikaci na internetu. Nový Hotmail nabízí spoustu vylepšení, která lidem usnadní práci s poštou a zajistí jim větší bezpečnost před internetovými hrozbami, které se šíří prostřednictvím nevyžádané pošty,“ říká Tomáš Koška, manažer online služeb pro oblast střední a východní Evropy společnosti Microsoft.


Nové funkce v nejnovější verzi Windows Live Hotmail zahrnují:

•    Neustále rostoucí místo pro ukládání zpráv: Průběžné zvyšování kapacity e-mailové schránky je ověřený způsob, jak zajistit místo pro všechny důležité i méně důležité zprávy, o které uživatel nechce přijít.
•    Osobní pošťák: Hotmail umožňuje spravovat přístup k elektronické poště v různých schránkách. Speciálně pro uživatele v České republice nabízí Windows Live Hotmail možnost vybírat poštu ze schránek na Seznamu, Centru nebo na Gmailu včetně automatické konfigurace.
•    Jeden seznam kontaktů a plná integrace s Messengerem: Uživatelské účty pro Hotmail a službu Windows Live Messenger je nově možné spravovat z jednoho místa. Obě služby navíc podporují import kontaktů z jiných sítí. Díky propojení s poštovním účtem Windows Live Hotmail upozorní Messenger uživatele na každý příchozí e-mail bez nutnosti přihlásit se k Hotmailu.
•    Nové filtrování nevyžádané pošty: Nová generace Hotmailu nabízí vylepšené filtrování nevyžádané pošty, které pracuje o 80 procent efektivněji než předchozí verze.
•    Webový Messenger: Přímo z webových stránek Hotmailu je možné posílat krátké zprávy lidem, kteří používají Windows Live Messenger, a to bez instalace standardní aplikace. Tuto možnost ocení uživatelé především tehdy, kdy nebudou mít možnost instalovat vlastní programy.
•    Mail na cestách: Speciální mobilní verze Windows Live Hotmailu na m.mail.live.com nabízí přístup k poště z mobilních telefonů.
•    Novinky v síti: Hotmail jako součást sady služeb  Windows Live nabízí přístup k aktuálním informacím o aktivitách ostatních uživatelů, a to nejen v rámci sítě Windows Live, ale také na dalších webových serverech včetně Facebooku nebo Twitteru. V listopadu 2009 se čeští uživatelé dočkají také informací o tom, co jejich přátelé dělají na serveru Libimseti.cz.
•    POP3 přístup: Poštu z Hotmailu je nyní možné stáhnout prostřednictvím jakékoliv poštovní aplikace, včetně Windows Live Mail a Microsoft Office Outlook, na osobním počítači i v mobilním telefonu.


Windows Live Hotmail je součástí integrované sady online služeb Windows Live. Ty v českém jazyce naleznete na stránkách www.windowslive.cz, kde jsou připraveny zdarma ke stažení.

Našli jste v článku chybu?