Hlavní navigace

Možnost konferenčních hovorů za cenu běžného hovoru představila Telefónica O2

17. 3. 2009

Sdílet

Jedná se o službu O2 Konference, k jejímuž využití postačuje libovolný mobilní telefon a odeslání aktivační SMS zprávy. Samotné propojení více uživatelů zajistí poskytovatel.
Služba je zpoplatněna částkou odpovídající běžnému hovoru a je možné ji využívat jak v češtině, tak v angličtině. Spuštění O2 Konference je výsledkem spolupráce mezi společnostmi Telefónica O2 a System602, která je provozovatelem příslušné telekonferenční platformy.
Novinka je dostupná ve dvou variantách - jako konference na objednávku, nebo jako rezervovaná konference (ta je určena pro firmy, které tuto službu využívají pravidelně a potřebují mít jistotu garantované dostupnosti; služba je zpoplatněna paušálem dle rezervovaných portů).
O2 Konference přináší podle provozovatele uživatelům spoustu výhod oproti běžným konferencím, které jsou sestaveny přímo z mobilního telefonu. Služba umožňuje spojit až 30 účastníků. Díky technologickému řešení nehrozí přerušení hovoru v případě, že zřizovatel konference ztratí signál nebo mu dojde baterie v telefonu. Navíc, sestavení O2 Konference je prý mnohem snazší a komfortnější než při připojování každého účastníka zvlášť jako v případě konference sestavované z telefonu. Jednotliví účastníci se zapojí do konference sami, zavoláním na číslo konference a zadáním přístupových údajů.

Našli jste v článku chybu?