"Tarif nově nabídne neomezené volání a SMSkování po celé Evropské unii, a to bez jakýchkoli příplatků. Zákazníci s tímto tarifem tak nemusí řešit roamingové poplatky už letos, bez ohledu na evropskou regulaci. Kromě toho do tarifu přidáme velkou porci dat," popisuje Silvia Cieslarová, ředitelka pro mobilní segment v O2.

Kromě úplného zrušení poplatků za roamingové voláni a SMS v rámci EU v tarifu Free Evropa od července O2 také zvýší objem dat z 3 GB na 5 GB, aniž by navýšilo cenu měsíčního paušálu - ta zůstává na 1 199 korunách.

Výhodu neomezeného volání po EU a 5 GB dat získají noví i stávající zákazníci od července, O2 ji garantuje minimálně na rok, tedy do 30. 6. 2017. Poté operátor neomezený roaming buď prodlouží, nebo přizpůsobí aktuální evropské regulaci, jejíž konkrétní podoba zatím není známa.

O2 zároveň připravuje změny v obnově datového objemu, které zákazníkům umožní používat plnohodnotné připojení bez nutnosti obnovovat celou výši základního objemu dat v tarifu.

"V průběhu léta u tarifů s vyšším objemem dat - 3 GB a výše - zavedeme týdenní ochrannou lhůtu. To znamená, že pokud zákazník vyčerpá svůj základní objem dat týden před koncem zúčtovacího období, bude si moct vybrat mezi obnovením celého základního objemu dat nebo dokoupit pouze menší datový balíček, konkrétně 1 GB za 99 korun," vysvětluje Cieslarová.