Hlavní navigace

O2 spouští internetové tarify s kyberochranou pro živnostníky a malé firmy

5. 9. 2023

Sdílet

rychlost, připojení, internet Autor: Depositphotos

Počet kybernetických útoků narůstá exponenciálně, každý půlrok se zdvojnásobí. Množství a intenzita kyberhrozeb neustále roste. Jen v červenci letošního roku služba O2 Security zaznamenala téměř 170 milionů internetových hrozeb, což je dosud nejvyšší naměřený počet útoků. 

Využíváte ve firmě multicloudovou strategii?

Kyberhrozby se netýkají jen velkých firem a institucí, ale i menších podniků a živnostníků. Hackeři se snaží nabourat do firemních počítačů, zneužít bankovní údaje, a to s jediným cílem – vylákat z nich co co nejvíce peněz nebo ukrást důvěrná data firmy i zákazníků.  

Hackeři rozesílají podnikatelům falešné faktury nebo dokonce ovládnou firemní počítače a jménem podnikatele pak rozesílají podvodné faktury. Výsledkem může být nejen velká ztráta financí a dobrého jména firmy, ale i trestní odpovědnost na straně poškozené firmy, varuje Radek Šichtanc, ředitel bezpečnosti O2. 

Operátor O2 proto začal nabízet pevný internet živnostníkům a malým firmám s kyberochranou. Součástí nových internetových tarifů je sdílený Next Generation Firewall (NGFW), který má zabezpečit firemní internetové připojení před malwary, botnety, podvodnými emaily i hrozbami organizovaných hackerských skupin.

Správné nastavení a aktualizace řeší odborníci z O2 Security Expert centra, podnikatel si pouze v Moje O2 sám zvolí úroveň ochrany internetu, která mu vyhovuje. Ochrání tak všechna svá zařízení na dané internetové přípojce bez nutnosti pořizovat další vybavení nebo software.

V případě zadání například nebezpečné webové stránky, přijde zákazníkovi varování v podobě SMS zprávy a e-mailu. Pravidelně každý měsíc také dostane přehled, před jakými hrozbami byl uchráněn.

Operátor garantuje opravy poruchy do 24 hodin a dostupnosti linky minimálně 99 % času. 

 

Security World si můžete koupit i jako klasický časopis, buď v klasické tištěné formě nebo v elektronické verzi. Věnujeme se bezpečnosti počítačových systémů, ochraně dat, informací a soukromí.  Jsme jediný titul na českém a slovenském trhu, který oslovuje širokou čtenářskou obec – od ředitelů firem, přes odborníky na bezpečnost po koncové uživatele. Naším cílem je poskytnout ucelený přehled o bezpečnostních hrozbách a zejména o tom, proč a jak se jim bránit, případně proč respektovat a dodržovat nařízení IT manažerů ve firmách.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?