Hlavní navigace

Obchodní model pro své pojetí cloud computingu představil Microsoft

Sdílet

Pavel Louda 17. 7. 2009

Platforma Windows Azure zahrnuje vlastní operační systém pro webové služby, webovou relační databázi Microsoft SQL Azure a možnost propojení a spolupráce s .NET Services. Díky provázání se stávající infrastrukturou společnosti Microsoft nabízí Azure dle výrobce intuitivní a efektivní vývojové prostředí, automatizovanou správu služeb s „all-inclusive" zákaznickou podporou se zárukou dostupnosti služeb.
Cílem Windows Azure je vytvořit zcela nové prostředí pro spouštění aplikací, které běží přímo v internetu (cloud computing), nebo poskytnout prostředí pro on-line služby, o které lze obohatit existující aplikace provozované na lokálních počítačích. Windows Azure je tak dalším krokem v rozvoji webových služeb založených na konceptu Software + Služby, kterým Microsoft zpřístupňuje uživatelům stejné služby a aplikace v různých typech zařízení. Celá platforma Windows Azure navíc vytváří prostředí k provozu aplikací pro koncové uživatele, jako jsou Microsoft Dynamics, Office Live, Exchange Online, SharePoint Online nebo Windows Live.

Zákazníci mohou využívat Windows Azure, SQL Azure a .NET Services s platbami závislými na skutečném využívání služeb. Cenová politika pro platformu Azure přináší podle provzovatele zákazníkům okamžitý přehled o nákladech a možnost flexibilního přizpůsobení požadavkům na výkon a dostupnost služby v závislosti na jejím úspěchu mezi zákazníky. I zákazníci využívající platformu Azure v menším měřítku přitom budou těžit ze stejné kvality služeb a zákaznické podpory. Další výhody v rámci platformy Azure získají členové Microsoft Partner Network a předplatitelé služby MSDN Premium.
V současnosti je dostupná bezplatná testovací verze s označením CTP, kterou mohou partneři a zákazníci společnosti Microsoft už nyní využít bezplatně pro testování celé platformy a možností využití platformy Windows Azure pro svůj další rozvoj.

Více informací o Windows Azure, SQL Azure a .NET Services bude zpřístupněno v průběhu konference Professional Developers Conference 2009 (PDC 2009), která proběhne ve dnech 17.-19. listopadu 2009.

Našli jste v článku chybu?