Hlavní navigace

Obliba sdílených pracovních prostor stoupá

27. 9. 2017

Sdílet

Nezávislost, flexibilita, nižší náklady. Ale stále častěji i propojování korporátních zaměstnanců s freelancery a lidmi ze start-upů, budování tvůrčího prostředí a s tím související sdílení myšlenek a třeba i obměna stylu práce a výkonnosti.

V rámci průzkumu GBS upřednostňuje práci ve sdíleném prostředí 78% respondentů v ČR i kvůli možnosti navazovat nové obchodní, ale i přátelské vztahy. To vše jsou důvody stoupající poptávky po sdílených pracovních prostorách, na kterou Regus reaguje rozšiřováním sítě business center.

Workshopy, pracovní skupiny, školení, prezentace nebo projekty, nad nimiž se potkávají pracovníci z více oddělení jedné společnosti či zástupci dodavatelů. Situací, kdy je třeba změnit obvyklé korporátní prostředí, přibývá s tím, jak se mění těžiště byznysu. I pro něj je stále důležitější kreativita v návaznosti na nové informační a komunikační technologie. A klasický formát kanceláří není podle manažerů vždy vyhovující.

Právě tyto požadavky mají podle Karla Pelána, country managera globální společnosti Regus pro Českou republiku a Slovensko, jsou stále častější. A doplňují tak obvyklou klientelu sdílených, servisovaných kanceláří Regus. Patří mezi ně menší společnosti, manažeři a obchodní zástupci trávící značný čas na cestách nebo nezávislí podnikatelé, poradci, lektoři či školitelé, vyžadující reprezentativní prostory pro své klienty.

Za naší expanzí stojí proměna trhu. Působí na něm stále více firem i jednotlivců, kteří nechtějí mít náklady na kancelář jako fixní položku a zároveň jim nevyhovuje kavárenské nebo jiné dočasné prostředí,“ vysvětluje rostoucí oblibu sdílených kanceláří Karel Pelán, přičemž zdůrazňuje výhodu v podobě technologických a kancelářského zařízení, vybavené kuchyně nebo služeb recepce.

Právě flexibilita je jedním z klíčových pojmů na trhu práce a její organizace. Projevuje na pracovních poměrech a komunikaci ve firmách, kdy hlavně mladší zaměstnanci nebo dodavatelé vyžadují větší volnost a neformálnost i v pracovním prostředí.

„Závazek je skoro zakázané slovo. V Regusu reagujeme na změnu potřeb klientů klidně ze dne na den, navíc těžíme z celosvětové sítě. V České republice už máme jedenáct center," doplňuje Pelán.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?