Hlavní navigace

Obří televize LG se super rozlišením

Sdílet

-rd 29. 6. 2015

Pravidlo čím větší, tím lepší bezezbytku platí pro televizor LG 65UF950V. V redakci jsme měli televizor zapůjčený na dva týdny během Mistrovství světa v ledník hokeji a musíme se přiznat, že jen neradi jsme ho vraceli zpátky a zase na televizní stolek zapojili 46palcovou televizi. Změna v rozměrech z většího na menší je hrozně nepříjemná. Za to z malého na velký se zvyká okamžitě.

Obří obrazovka ale není jediný tahák této televize. Obří je i rozlišení – Ultra 4K, což je skvělé pro sledování obsahu ve vysokém rozlišení, horší to už pak je s běžnou televizní produkcí. K výzkumným účelům jsme na televizi pustili i kanál TV Šlágr, na který se z technických důvodů ani nedá dívat, nebo obraz byl prostě velmi hnusný. Nezachránil ho ani 4K Upscaler algoritmus, který na jiných kanálech vylepšil jakýkoliv obraz až na úroveň Ultra HD kvality. Ten dokonce funguje i při přehrávání obsahu z externích zdrojů. Za to například HD přenosy z MS v ledním hokeji v Praze byly špičkovým zážitkem.

O to se postaraly i technologie Wide Color LED a Quantum Dot. Ty totiž využívají LED panel s novým fosforovým základem, což vylepšuje obraz a Quantum Dot zvyšuje barevnou škálu až o třetinu. Jako všechny nové televize i tato podporuje 3D zobrazení s pasivními brýlemi. Sledování hollywoodského 3D trhák jen pár krátkých metrů od televize, je skoro jako posezení v Imaxu.

Co nás potěšilo nejvíce, byla nová verze operačního systému webOS 2.0. Kdo máte zkušenosti se smart TV, víte, že rychlost ovládání a té „smart“ části je často kamenem úrazu. U LG 65UF950V je tomu přesně naopak. Systém je velmi rychlý, svižný a stabilní. Údajům výrobce, že se snížil bootovací čas o více než 60 procent, lze beze zbytku věřit.

Pro LG 65UF950V máme zkrátka jen superlativy. Stejně super je i cena, aktuálně se prodává za 120 000 korun.

Našli jste v článku chybu?