Hlavní navigace

Océ ohlašuje výrobu papíru bez emisí CO2

30. 6. 2010

Sdílet

Océ Black Label Zero, papír s profilem nulové CO2 emise, se vyrábí v integrovaném závodě, přičemž část energie potřebné pro jeho produkci pochází z vlastního procesu výroby buničiny přímo v tomto závodě a ostatní použitá paliva v procesu zpracování jsou biopaliva.

Uvedení Océ Black Label Zero na trh je naplněním jednoho z klíčových bodů zakotvených též ve Zprávě o trvale udržitelném rozvoji, publikované společností Océ v roce 2009. Mezi další body programu patří nárůst množství použití repasovaných dílů a modulů v produktech nebo například snížení počtu skládek odpadů.

Papír Océ Black Label Zero pochází z FSC certifikovaných zdrojů; papír je vyroben ze dřeva pocházejícího z lesů obhospodařovaných k přírodě šetrným způsobem. Océ Black Label Zero má také certifikáty EU Ecolabel a Nordic Swan. Tyto certifikáty mají garantovat, že v celém zpracovatelském řetězci bylo dodrženo maximum zásad trvale udržitelného rozvoje a zároveň obsahují přísná kriteria pro emise ve vzduchu a vodě, spotřebu energie, použití chemikálií a nakládání s odpady. Océ Black Label Zero je dále dle zástupců společnosti šetrně bělený a bezchlorový (TCF). Tento papír je dostupný v gramážích 75g a 80g, ve formátech A4 a A3.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?