Hlavní navigace

Océ představuje jedinou pracovní plochu pro uživatele velkoformátových strojů

13. 4. 2010

Sdílet

V minulosti museli koncoví uživatelé při každodenních aktivitách v rámci workflow technických dokumentů pracovat na svých pracovních plochách s celou řadou aplikací, např. pro odesílání úloh do tiskárny, do reprografických studií nebo do on-line služeb. Společnost Océ nyní nabízí pro zjednodušení workflow koncových uživatelů jedinou aplikaci pracovní plochy, která integruje všechny uvedené úkoly. Tím se redukují tři věci: nutnost přepínat mezi aplikacemi, doba zaučování a riziko chyb – a šetří se čas i peníze. Tento přístup z jediné pracovní plochy se dále vyvíjí a bude podporovat i další stroje Océ.

Volně dostupný softwarový balíček Océ Client Tools umožňuje přípravu, náhledy a odesílání sad technických dokumentů do různých cílů. Tyto volby pro odesílání úloh zahrnují:

- Místní tiskárna Océ. Sady dokumentů se tisknou přímo na velkoformátové tiskárně Océ (v současnosti je podporována pouze tiskárna Océ PlotWave 300).
- Více tiskáren ve firmě. Tiskne se současně na více tiskárnách připojených prostřednictvím softwaru Océ Repro Desk Studio, který je součástí rodiny softwarových řešení pro kompletní správu tisku.
- Firemní tiskové středisko. Umožňuje odesílat sady dokumentů, které se mají tisknout s využitím Océ Repro Desk ve firemním tiskovém středisku.
- Externí reprografické studio. Slouží k odeslání sad dokumentů s využitím internetu do reprografického studia pro tisk s využitím Océ Repro Desk.
- On-line služby Océ. Sady souborů se odesílají do on-line služby Océ Plan Center.

Součástí sady programů Océ Client Tools je i Océ Publisher, aplikace pro Windows určená pro dávkový tisk dokumentů na tiskárně Océ PlotWave 300. Aplikace Océ Publisher podporuje mnoho různých formátů souborů, včetně PDF, DWG, DWF, DWFx, TIFF a HPGL. Pro zpracování a tisk souborů PDF je do ní integrován program Adobe Reader. Náhledy jednotlivých dokumentů lze před tiskem zobrazovat s využitím prohlížeče pracujícího s vysokou věrností zobrazení ve skutečném WYSIWYP – What You See Is What You Print (Co vidíte, to vytisknete) – který přesně zobrazuje, jak bude tisknout zvolená tiskárna, a umožňuje kontrolu obsahu dokumentu i nastavení tisku.

Našli jste v článku chybu?