Hlavní navigace

Ochrana identity od AVG nově dostupná i v češtině

3. 8. 2009

Sdílet

Osm nových lokalizací aplikace Identity Protection (IDP) včetně české verze uvolnila do distribuce společnost AVG Technologies, a to za cenu 595 Kč (včetně DPH). IDP byla veřejnosti představena při uvedení verze AVG 8.5 na jaře tohoto roku poté, co společnost akvizicí získala firmu Sana Security.
Zatím však byla dostupná pouze v angličtině. Uživatelům, kteří dávají přednost českým verzím programů, se nyní otevírá snadná cesta, jak zajistit svému počítači neustálou ochranu před krádeží online identity, ale i před novými a dosud neznámými viry. Aplikace IDP je kompatibilní s většinou nejčastějších antivirů.
Aplikace AVG Identity Protection přidává vrstvu ochrany, která zdokonaluje celkové zabezpečení před hrozbami nerozpoznatelnými pro běžné antivirové aplikace. Je přitom lhostejné, zda jsou na počítači nainstalovány produkty AVG nebo jiné firmy. IDP pracuje vedle všech nejčastěji používaných antivirů. Brání cíleným útokům vedeným s cílem krádeže hesel, odcizení podkladů k internetovému bankovnictví, čísel kreditních karet a dalších cenných informací.
Používá tzv. behaviorální analýzu, která zjišťuje odchylky od standardního chování programů v počítači. Pokud odhalí cokoli podezřelého, co by mohlo naznačovat pokus o krádež identity, odstraní hrozbu a ukončí danou aktivitu ještě před zasažením uživatelových dat.
Krádeže identity se podle AVG ve světě již staly internetovým zločinem číslo jedna. Americká obchodní komise (US Federal Trade Commission) uvádí pokaždé za posledních sedm let krádeže identity jako nejčastější důvod stížností spotřebitelů. V jejich „Zprávě o zneužívání identity" za rok 2008 se uvádí, že pouze v USA se její obětí stalo téměř 10 milionů lidí.
Podle průzkumu americké společnosti Javelin Strategy & Research se v USA loňské škody způsobené tímto druhem kriminality vyšplhaly na 45 miliard dolarů. Ekonomiku Velké Británie stojí krádeže identit až 4,4 miliardy dolarů ročně, při čemž se dotknou až čtvrtiny Britů, jak odhaduje Britská asociace CIFAS zaměřená na prevenci zneužívání cizí identity. Nástup tohoto trendu v ČR potvrzuje „Zpráva o situaci v oblasti vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku na území České republiky v roce 2008" vydaná počátkem letošního května ministerstvem vnitra.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?