Hlavní navigace

VMware a Check Point vylepšily ochranu softwarově definovaných datacenter

Sdílet

Pavel Louda 18. 8. 2015

Virtuální síťové zabezpečení vSEC se nově propojilo s platformou VMware NSX pro virtualizaci sítí, takže zákazníci mohou kontinuálně spravovat a prosazovat zabezpečení napříč veškerým provozem v datových centrech. Uvedly to Check Point a VMware.

Zabezpečení se nyní dodává s VMware NSX jako součást síťové infrastruktury datového centra, takže mikrosegmentace je provozně i ekonomicky snadno realizovatelná. VMware NSX přidává a využívá vSEC pro pokročilou kontrolu provozu, díky čemuž mohou firmy urychlit nasazení bezpečnostních služeb a získat stejnou úroveň zabezpečení pro provoz uvnitř svých datových centrech, jako poskytuje Check Point na branách na perimetru sítě.

To je velmi důležité v dnešních dynamických cloudových prostředích, kde musí být aplikace poskytnuté na vyžádání a být jednoduše přenosné napříč infrastrukturou. Kombinované řešení umožňuje chránit provoz před malwarem, APT a zero-day útoky, ať už se jedná o provoz dovnitř nebo ven z datového centra nebo o provoz mezi aplikacemi v rámci datového centra.

Nová nabídka přináší podle dodavatelů řadu výhod jako je například plně automatizovaná pokročilá ochrana před hrozbami pro celý provoz uvnitř datového centra, dynamické nasazení a škálovatelnost vSEC pro prostředí softwarově definovaných datových center či komplexní viditelnost hrozeb napříč celým provozem datového centra.

Našli jste v článku chybu?