Hlavní navigace

Odlehčenou verzi produktu Database Machine představil Oracle

Sdílet

Pavel Louda 23. 3. 2009

 Zmíněný systém představuje konkureční řešení pro vysoce výkonné datawarehousingové produkty jako třeba ty, co prodává firma Teradata.
Database Machine byl původně vyvinut firmami Oracle a Hewlett-Packard jako součást řady Oracle Exadata představené vloni.
Původně byl Database Machine dostupný jako sestava rozvaděče osazeného osmi databázovými servery HP DL360, čtyř přepínačů Infiniband a úložného gridu s podporou 14 serverů doplněná o příslušný software. Odlehčená verze je postavena pouze na čtyřech databázových serverech HP DL360, dvou přepínačích a sedmi úložných serverech. Vedení firmy si od tohoto kroku slibuje, že produkt bude mnohem dostupnější i pro ty uživatele, kteří si jej dosud nemohli dovolit; o těch původních tvrdí, že se velice dobře prodávají, ale neuvedli žádná konkrétní čísla.
Cena novinky se pohybuje okolo 350 tisíc dolarů, plná verze přišla zájemce na 650 tisíc dolarů. Někteří analytici ale poukazují na to, že cena může být vyšší, pokud se do ní zahrnou i další náklady, třeba ty na licence.

Našli jste v článku chybu?