Hlavní navigace

Odolnou síťovou kameru s širokoúhlým objektivem nabízí AirLive

Sdílet

Tadeáš Pelech 20. 12. 2012

AirLive FE-200VDKamera FE-200VD je díky svému robustnímu krytu odolnému proti mechanickému poškození a nejvyšší úrovni krytí proti prachu a vlhkosti (IP66) vhodná jak pro vnitřní, tak i venkovní prostory.

Její širokoúhlý objektiv (tzv. rybí oko) dokáže při montáži na strop díky své panoramatické šíři záběru 360° monitorovat celou místnost, a tak ve spojení s funkcí e-PTZ nahradí až čtyři standardní kamery. Zároveň je možné konfigurovat sledovací úhly bez nutnosti složitého a nákladného mechanického polohování objektivu.

Kamera poskytuje detailní obraz s maximálním rozlišením 1600x1200 pixelů. Video je ukládáno s kompresí H.264. Nastavitelný infračervený filtr umožňuje přizpůsobení světelným podmínkám snímaného prostoru. Kamera také obsahuje slot pro kartu MicroSD s možností zálohování obrazových dat, mikrofon a reproduktor s podporou obousměrné komunikace.

Pro zjednodušení montáže je kamera vybavena také napájením po síťovém kabelu (PoE dle standartu 802.3af), takže není nutná přítomnost elektrického rozvodu v místě montáže.

Zařízení je dodáváno s obslužným softwarem Airlive CamPro Express, umožňujícím uživateli prohlížení a ukládání videa z připojených kamer. Pro náročné uživatele je k dispozici firmou Airlive podporovaný CamPro Professional 64, který dovoluje individuální dálkovou správu a nastavení každé do systému zapojené kamery a nabízí také možnost sledování a ukládání obrazových dat až 64 připojených zařízení současně. Současně disponuje funkcemi na ochranu kamer před napadením či zneužitím, kdy obsluhu upozorní na neoprávněnou manipulaci s kamerou, změnu jejího nasměrování, její polohy nebo pokusu o zakrytí objektivu.

FE-200VD je díky své robustnosti, odolnosti proti poškození a povětrnostním vlivům vhodná pro montáž do veřejných prostor, včetně venkovních, nebo do míst s vyšší mírou rizika.

Našli jste v článku chybu?