Hlavní navigace

Office Web Apps jsou dostupné i v češtině

Sdílet

Petr Mandík 13. 10. 2010

On-line aplikace nabízejí omezenou množinu funkcí odpovídajících kancelářských produktů MS Office. Například Word Web App obsahuje formátování písma a odstavců, možnost vložit tabulku i obrázek nebo kontrolu českého pravopisu. Excel Web App umožňuje pracovat s grafy, podmíněným formátováním i s novou funkcí minigrafy.

S aplikací PowerPoint Web App lze využít funkce přidávání a odstraňování snímků, formátování písma a odstavců nebo vkládání obrázků či používání stylů. OneNote Web App umožňuje uspořádávat poznámky s využitím různých funkcí včetně značek, stylů textu nebo automatických oprav.

Výhodou Office Web Apps oproti konkurenci je vysoká věrnost zobrazení dokumentů a uživatelské rozhraní s takzvaným pásem karet, které je znám z běžných aplikací Microsoft Office. Aplikace umožňují také snadnou spolupráci se členy týmu s využitím webového úložiště SkyDrive, které nabízí možnost sdílení uložených souborů.

„Online verze našich kancelářských aplikací Office Web Apps se těší velké oblibě. Za prvních sto dnů od jejich červnového uvedení na světový trh je začalo používat přes 20 milionů uživatelů. Pracovat se svými dokumenty zdarma v českých webových aplikacích Office mohou nyní i uživatelé u nás,“ uvedl Petr Bobek, produktový manažer divize Information Worker ve společnosti Microsoft.

Jak již bylo zmíněno, Office Web Apps mohou používat zdarma uživatelé sad Microsoft Office 2010 a rovněž registrovaní uživatelé služeb Windows Live. Bezplatně mohou používat i aplikace zahrnuté v balíčku Windows Live Essentials 2011, který Microsoft představil na začátku října.

Našli jste v článku chybu?