Hlavní navigace

Ohlédnutí za 5. ročníkem konference Virtualization Forum 2009

Sdílet

Martin Noska 13. 11. 2009

Konference v roce 2005 byla první svého druhu ve střední a východní Evropě a během následujících let se vždy zabývala aktuálními virtualizačními tématy – ústředním mottem byla témata jako „Cesty k virtualizaci“, „Zelená datová centra“ nebo „Ve virtuálním světě je všechno možné“.

V letošním roce navštívilo konferenci více než 360 účastníků, což činí podle pořadatele z této události zatím největší konferenci věnovanou virtualizaci v ČR. Návštěva konference Virtualization Forum 2009 znamenala příležitost porovnat řešení virtualizace tří významných softwarových společností na trhu  – firem Citrix, Microsoft a VMware. Díky prezentujícím partnerům bylo možné účastníky během konference seznámit s nejnovějšími trendy ve všech oblastech – od desktopu až po datové centrum.

Podle slov zástupců pořadatele účastníci mimo jiné oceňovali demo laboratoře s „živými“ demo ukázkami společností Dimension Data, Sun Microsystems, Citrix a VMware, ve kterých se mohli na vlastní oči seznámit s nabízenými řešeními nebo konzultovat s IT profesionály jejich nasazení. Prezentace z konference a fotografie lze najít na web stránkách akce www.virtualizace2009.cz.

Našli jste v článku chybu?